חברת החשמל הודעה הערב (שבת) כי חמישה מתוך עשרה קווי מתח גבוה המזינים את עזה נפגעו עקב הירי מהרצועה. בחברה ציינו כי נכון לעכשיו קווי המתח לא יתוקנו מאחר שאין גישה אליהם. לא מדובר באירוע חריג, שכן כמעט בכל סבב לחימה נפגעים קווי מתח גבוה לרצועה כתוצאה מירי רקטות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
גורם ביטחוני התייחס ההשבוע לתקיפות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע "שומר החומות", ואמר כי המצב של האוכלוסייה האזרחית שם קשה יותר משהיה במהלך מבצע צוק איתן. "תחנת הכוח ברצועה ירדה מארבע טורבינות לאחת בגלל המחסור בדלק", אמר. "בעקבות כך יש שם חמש שעות חשמל ביממה".
1 צפייה בגלריה
עזה
עזה
עזה
(צילום: AFP)
לדברי הגורם הביטחוני, "גם אספקת המים לרצועה ירדה לאחת לארבעה ימים, לעומת אחת ליומיים. ביום שבת ייגמר להם מאגר הדלק, ובעזה יעברו לארבע שעות חשמל ביממה - כפי שהיה בצוק איתן".
הגורם הוסיף כי האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה חוששת לצאת מהבית. "רובם נשארים בבתים בגלל הנפילות מהשיגורים הכושלים ומהתקיפות של צה"ל", אמר. "תשתיות רבות נפגעו ברצועה. גורמים אזרחיים בעזה אומרים שהמצב שם קשה והתקיפות עוצמתיות יותר מבצוק איתן".
דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן בריאיון לאולפן ynet
(צילום: טל שמעוני, חגי דקל)

מוקדם יותר הערב הודיעו בחברת החשמל כי עובדי החברה פועלים משעות הבוקר לתיקון פגיעות בתשתיות, שנוצרו כתוצאה מנפילות של טילים ופגיעות מכוונות. החברה מסרה כי פגיעות הללו שיבשו את אספקת החשמל הסדירה בכמה ישובים ובהם תל שבע, עראבה משהד ועוד. לישובים טייבה ולצור-יצחק בשרון, הוחזרה אספקת החשמל באמצעות קווים חלופיים.  בחברה הסבירו כי העבודות מתאפשרות רק לאחר קבלת אישור מיוחד מהמשטרה ועם אבטחה צמודה של העובדים, על רקע סכנת החיים בשל האירועים והמתיחות באזור. 
לאורך השבת נורו רקטות רבות מרצועת עזה, רובן לאזור הדרום - עוטף עזה, אשדוד ואשקלון. חלק מהן התפוצצו בשטחים פתוחים, אחרות יורטו, אולם בכמה מקרים התפוצצו רקטות בלב ערים ויישובים. הדי הפיצוצים במטח שנורה בשעות הצהריים לעבר המרכז נשמעו ברחבי גוש דן, השפלה, השרון וגם באזור בית שמש. במרכז רמת גן התפוצצה רקטה וגרמה נזק רב. אש פרצה במקום, ובהמשך איתרו כוחות ההצלה אדם פצוע אנושות. בהמשך נאלצו צוותי מד"א לקבוע את מותו. הם גם פינו שני בני אדם שנפגעו באורח קל משאיפת עשן. מוקדים רבים נוספים של נפילות אותרו במרכז ובדרום.