צפו: הכבישים ברחבי הארץ שוממים בעקבות הגבלות הקורונה
(צילום: רועי עידן)

חברת הביטוח weSure היא הראשונה שמעניקה למבוטחיה הישירים בביטוח רכב חובה ומקיף - החזר כספי בשווי של 100 שקל באמצעות שובר לתדלוק בתחנות פז. פרמיית ביטוח רכב חובה ומקיף עומדת על כ-300 שקל בחודש, כך שההחזר של wesure על חודשיים של סגר מהווה כ-15% מהפרמיה החודשית בממוצע.
weSure, שהוקמה לפני שנה וחצי כחברת ביטוח דיגיטלית המתחרה בענקיות הביטוח המקומיות, שלחה את השובר הדיגיטלי לכל המבוטחים הזכאים שהיתה בבעלותם פוליסה בתוקף בחודש אפריל 2020. השובר נשלח באמצעות SMS, וניתן לשימוש רב פעמי עד לערכו הנקוב. תנאי הזכאות המלאים מפורטים באתר החברה.
2 צפייה בגלריה
כבישים ריקים
כבישים ריקים
כבישים ריקים בצל הקורונה
(צילום: מאיר בינקוביץ, צילום רחפן)
היוזמה מגיעה על רקע מכתב ששלח השבוע משה ברקת, הממונה על שוק ההון לחברות הביטוח, בבקשה לבחון את הירידה בהיקף התביעות בביטוחי הרכב - חובה ומקיף - כתוצאה מהסגר והפחתת התנועה בכבישים, ואם זו מצדיקה החזר חלק מהפרמיה בתקופת הסגר.
ברקת שלח המכתב לאחר שחברות ביטוח בארה"ב ובבריטניה השיבו מיוזמתן כ-15% מהפרמיה החודשית למבוטחים, וגם על רקע בקשה לתובענה ייצוגית שהוגשה לאחרונה בנושא נגד חברות הביטוח בישראל.
2 צפייה בגלריה
משה ברקת רשות שוק ההון
משה ברקת רשות שוק ההון
משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון
(צילום: לשכת סוכני ביטוח)
יש להדגיש שלא מדובר על מענק שניתן כהטבה שיווקית למצטרפים חדשים, אלא בהענקת החזר כספי ללקוחות קיימים - במסגרתו חברת ביטוח מחליטה ביוזמתה לתת תמורה כספית למבוטחיה עוד במהלך תקופת הביטוח.
מעניין יהיה לראות אם חברות ביטוח נוספות, ולא רק חברה קטנה כמו wesure עם מיעוט מבוטחים, ירימו את הכפפה. עבור חברות גדולות בתחום ביטוחי הרכב כמו מנורה, הראל והפניקס מדובר בהשלכות רחבות יותר להחזר כזה. החברות הגדולות מתמודדות עם הפסדי השקעות כבדים וחשש מהאטה ברכישת מוצרי ביטוח שאינם חובה - כמו ביטוחי בריאות ומוצרי חיסכון פיננסי, על רקע הפיטורים במשק שגם ישפיעו על היקף ההפרשות לחיסכון הפנסיוני.