חברת סלקום קיבלה היום (שלישי) ממשרד התקשורת את הרישיון להפעלת תדרי דור 5 בארץ. בכך הצטרפה החברה לפלאפון, פרטנר ו-HOT מובייל שקיבלו את הרישיון בחודש שעבר.
החברה היחידה שטרם קיבלה רישיון היא אקספון 018 המחזיקה במותג we4G, שכן היא נדרשת להשלים עמידה בתנאים מסוימים, כמו העמדת ערבויות והצגת תוכנית הנדסית. בתוך כך, אתמול פרש מתפקידו מנכ"ל אקספון, יעקב נדבורני, לאחר חמש שנים וחצי.
2 צפייה בגלריה
סניף סלקום במודיעין
סניף סלקום במודיעין
סניף סלקום במודיעין
(צילום: רונן כרם)
סלקום, שרכשה לאחרונה את גולן טלקום, מצטרפת לאסטרטגיה של HOT מובייל, שהודיעה כי הצרכן נדרש לשדרג לחבילה במחיר יקר יותר מהמוצע כיום, על מנת ליהנות מיתרונות הדור ה-5. פרטנר ופלאפון מנגד, הודיעו כי הצרכן יוכל להישאר בחבילה והמחיר הנוכחיים וליהנות מהגלישה המשודרגת, ופרמיה תיגבה רק עבור שירותי ערך מוסף, כמו נפח גלישה גבוה.
סלקום מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-49.9 שקל לחודש - הזול ביותר מבין כלל החברות; וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 500 ג'יגה ואפליקציית סלקום TV ב-59.9 שקל לחודש לצפייה ממכשיר המובייל. HOT מובייל מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-59.9 שקל בחודש לחמש שנים, וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 1,000 ג'יגה ואפליקציה של שירות הטלוויזיה המוזל NEXT TV ב-69.9 שקל בחודש לצפייה ממכשיר המובייל לחמש שנים.
2 צפייה בגלריה
אבי גבאי, מנכ" סלקום
אבי גבאי, מנכ" סלקום
אבי גבאי, מנכ"ל סלקום
(צילום: אלכס קולומויסקי)
גם פרטנר מציעה שתי חבילות: קו סלולר עם 500 ג'יגה גלישה ב-59.9 שקל בחודש, וקו סלולר עם 1,000 ג'יגה ב-69.9 שקל בחודש. פלאפון מציעה שלוש חבילות: קו סלולר עם 200 ג'יגה גלישה ב-49.9 שקל בחודש; קו סלולר עם 500 ג'יגה ב-59.9 שקל בחודש, וחבילת בנדל הכוללת קו סלולר עם 200 ג'יגה וחבילת סדרות+ של שירות הטלוויזיה המוזל STING TV מבית yes ב-69.9 שקל בחודש לצפייה ממכשיר המובייל דרך אפליקציה.
לפני כחודשיים הסתיים מכרז הדור החמישי, שבסיומו זכו החברות בתדרים תמורתם ישלמו למדינה סכום כולל של 265 מיליון שקל. בשבועות האחרונים החלו החברות בשדרוג אנטנות הדור הרביעי ובהקמת אנטנות חדשות כאשר הן נדרשות להשלים פריסה כלל-ארצית בתוך חמש שנים. השירות כרגע מוגבל לאזורי פריסה ספציפיים, ומעבר לשמות ערים החברות לא מפרסמות היכן בדיוק ממוקמות האנטנות. כמו כן, על הצרכן להחזיק במכשיר תואם דור 5.
הדור החמישי יאפשר חיי סוללה ארוכים יותר, גידול במהירות שיכולה להגיע למעל 1 ג'יגה, שיהוי נמוך והעברת דאטה גדולה יותר. בנוסף, תאפשר הטכנולוגיה החדשה יכולות כמו רפואה מרחוק, רכבים אוטונומיים ומציאות רבודה ומדומה.