עוד שביתה באמצע המשבר: אגף שע"מ (שירות עיבודים ממוכן) של רשות המיסים פתח היום בעיצומים במסגרתם לא ניתן מענה טלפוני כלל, אין תיקוני תקלות וטכנאים במשרדי הרשות ברחבי הארץ וצעדים נוספים, כך נודע לכלכליסט. ועד האגף מאיים כי אם הנהלת הרשות לא תטפל בנושאים שבמחלוקת העיצומים יחמירו בקרוב עד כדי השבתה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
עובדי שע"מ פתחו בעיצומים לדבריהם "בשל אלימות קשה של מנהל אגף שבעט בדלת של עובדת". לטענתם הוגשה תלונה בנושא אך במקום להשעות את העובד עד לבירור לא נעשה דבר בשל קירבתו לסמנכ"ל.
1 צפייה בגלריה
בניין רשות המיסים בירושלים
בניין רשות המיסים בירושלים
בניין רשות המיסים בירושלים
(צילום: אלכס קולומויסקי)
סיבה נוספת, רוחבית יותר, היא כי נעשה שינוי במבנה הארגוני של הארגון במקביל למשא למתן שנעשה עם הוועד, ללא תיאום ואי מימוש תקנים שהובטחו בעבר. יש טענות נוספות לגבי טכנאים שמועסקים כעובדי קבלן באמצעות חברת טלדור.
למעשה, אותם עובדים לפי ועד החברה היו אמורים כבר לפני שנתיים להקלט בשע"מ בהתאם להסכמים שנעשו, אולם הדבר לא נעשה עדיין, כשברקע ישנה לטענתם התעמרות בכל הנוגע לשכר מצד החברה המעסיקה.
שע"מ הוא הגוף שאחראי למעשה על פיתוח המערכות הממוחשבות של רשות המיסים, מערכות שבשגרה משרתות בעיקר את המייצגים (עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס) שנמצאים בקשר שוטף עם הרשות עבור לקוחותיהם, אולם בימים אלו, כאשר מרבית הסיוע לעסקים נעשה באמצעות מענקים שמחלקת רשות המיסים תפקודה קריטי יותר מתמיד.