תביעה נוספת נגד קרן הגשמה: 42 משקיעים פרטיים אשר השקיעו לטענתם את מיטב כספם בפרויקט של קרן הגשמה לרכישת מרכז מסחרי קיים באוהיו, סינסנטי בארה"ב, הגישו היום (שני) לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה בסך כ-9 מיליון שקל נגד קרן הגשמה, קרן הגשמה נציגות, אבי כץ שהינו ממייסדי הקרן ועוד.
זאת בטענה כי הנתבעים פעלו "לחלוב" את כספיהם תוך סיכון כספי המשקיעים באופן מודע וזאת "עד כדי מחיקה טוטאלית של כל השקעתם והכל על יסוד מצגי שווא".
1 צפייה בגלריה
אבי כץ בתקופה בקרן הגשמה
אבי כץ בתקופה בקרן הגשמה
אבי כץ, ממייסדי קרן הגשמה
(צילום: יריב כץ)
42 התובעים טוענים באמצעות עוה"ד אריאל שימקביץ ומשה גולדשלגר, כי השקיעו ממיטב כספם בפרויקט לרכישת מרכז מסחרי קיים וזאת באמצעות חלוקה לשלוש קבוצות בשלושה מסלולי השקעה שונים לפי סכומי השקעתם.
עוד נטען כי מטרת העסקה כפי שהוצגה על ידי הגשמה היא רכישת הנכס לשם השבחתו ומכירתו כנכס מניב. התובעים טוענים כי קרן הגשמה הציגה מצגים חסרי בסיס אשר נועדו אך ורק כדי לקבל את כספי התובעים.
"הן במצגות שהועברו למשקיעים במסלולים השונים והן בפגישות עם התובעים, לא בחלה קרן הגשמה לציין במפורש כי לשוכרים בנכס ולשוכרי העוגן בפרט, חוזים לטווח ארוך. כפי שיובהר, מצג מהותי זה ניתן בידיעה ברורה של קרן הגשמה כי הדבר אינו נכון. מצגי הגשמה וכאילו לשוכרים חוזים לטווח ארוך, נועדו בכדי להבהיר לתובעים כי מדובר בהשקעה בנכס מצוין אשר לאחר השבחתו יימכר מן הסתם עם השוכרים המציינים הקיימים לו וכנכס מניב. לצערם של התובעים בין המצג לבין המציאות אין כל קשר", נטען.
כמו כן במסגרת התביעה נגד קרן הגשמה טענו 42 התובעים כי הקרן התקשרה בשנת 2015 עם יזם אמריקני בשם גארי דראגול, שהתברר שנפתחו נגדו לטענתם מספר הליכים משפטיים בארה"ב.
בספטמבר הגישו 17 משקיעים למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-4 מיליון שקל נגד קרן הגשמה בטענה להצגת מצגים מטעים בנוגע לעסקה בה השקיעו בפרויקט נדל"ן בלונדון המכונה "לונדון 14".
קודם לכן, הוגשה נגד הקרן ביוני 2019 תביעה בשם 72 משקיעים בפרויקט אחר בלונדון המכונה "לונדון 18". המשקיעים שם טענו כי הוסתר מהם מידע. הקרן דחתה טענותיהם והתביעה מתנהלת.
מקרן הגשמה נמסר כי היא "הייתה מעורבת בשמונה פרויקטים עם היזם דראגול כמו בפרויקט המדובר, כאשר בתום מאמצים רבים, לחמישה מתוכם נמצא יזם חדש והפרויקטים המשיכו כסדרם. לאורך כל הדרך נקטה הגשמה בגישה אקטיבית, ופעלה באופן מידי וללא לאות כשלנגד עיניה טובת משקיעיה. הפרויקט המדובר נוהל ע״י המנהל המיוחד שמונה ע"י בית המשפט האמריקני בעקבות סוגיית דראגול. התביעה טרם התקבלה וכאשר תתקבל נענה עליה בבית משפט".