רמי לוי נגד משרד הכלכלה: לוי, בעלי רשת המזון "רמי לוי שיווק השקמה", דורש ממנכ"ל משרד הכלכלה דוד לפלר לעכב את ביצוע החלטת ועדת המכסות שקבעה כי יש לקנוס את הרשת בסך 2.6 מיליון שקל בדרך של חילוט ערבות.
היום (רביעי) שלח לוי מכתב ללפלר באמצעות באת כוחו עו"ד ענבל בראשי, שבו דרש פרסום תיקון בתקשורת, למה שכינה במכתב "מידע כוזב". לוי מתייחס לפרסום שלפיו גבה עבור בשר טחון מחיר גבוה ב-67% מזה שהתחייב לו, כתנאי לקבלת מכסה ליבוא בשר פטוס ממס. בנוסף איים לוי כי יתבע באופן אישי את הגורמים הנוגעים בדבר במשרד הכלכלה.
1 צפייה בגלריה
רמי לוי בטקס מוצר השנה
רמי לוי בטקס מוצר השנה
רמי לוי
(צילום: קרן נתנזון ויץ)
במכתב ששלח נכתב כי "מרשתי רואה בהתנהלות משרדך בנושא לא פחות משערורייה. המידע שמסרתם שגוי ועובדי משרדך יודעים זאת היטב. טענה כזאת נגד רשת לוי המובילת דרך בישראל של מחירים נמוכים לצרכן, מסבה נזק חסר תקדים לרשת, ועל כן אין בכוונתנו לעבור לסדר היום".
עוד נכתב כי "רשת רמי לוי מכרה כמויות חסרות תקדים בהיקף של 20 מיליון שקל של הבשר הטחון במחיר 28.89 שח לק"ג, פחות ממחיר ההתחייבות, כאשר ההפרה לכאורה מסתכמת בסכום של 32 אלף שקל בתקופה של שמונה חודשים ונעשתה מתוך טעות של תמחירנים בני אנוש. מאידך מכרה הרשת במחירים נמוכים בתשע שקלים פחות ממחיר ההתחייבות, בסכום כולל של 100 אלף שקל, ואף זאת מתוך טעות. כך שיותר צרכנים נהנו מהטעות מאשר ניזוקו".
במכתב מצהיר לוי כי "הרשת מסבסדת מכיסה הפרטי סכום נוסף בגין כל ק"ג מכירות בשר טחון, בשעור של 10% עד 20%". לסיכום כתב כי "מרשתי מסרה בשימוע שערכה הוועדה דו"חות מכר בשקיפות מלאה והצגת התמונה האמיתית, אלא שחברי בוועדה בחרו להתעלם מהתמונה העולה מהדו"חות ולהיצמד אל זוטי הזוטות שבעובדות. מרשתי שוקלת את צעדיה נגד ההחלטה לרבות נגד מקבליה באופן אישי".
ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "רשת השיווק רמי לוי קיבלה מהמדינה הטבה בשווי עשרות מיליוני שקלים, לאחר שזו התחייבה לשווק בשר במחיר מוזל לצרכנים ולהפחית את יוקר המחייה. לאחר שנמצא כי על אף התראות וביקורות שטח חוזרות, הרשת לא עמדה במחויבותה, החליטה ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה וזאת לאחר הליך של שימוע לחברה, לחלט מחצית מן הערבות שהפקידה החברה.
"ועדת המכסות תמשיך ותפקח על עמידת החברה בהתחייבותה ובמידה שתמצא כי זו אינה עומדת בהתחייבות, תשקול לחלט ערבויות נוספות וכן להתחשב בהפרות אלו בעת חלוקת מכסות עתידיות בהליכים תחרותיים. ביחס לפנייה שהתקבלה במשרד מרשת רמי לוי, הוועדה תבחן את הפנייה ותתייחס אליה בנפרד".
אתמול פורסם כי ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, ברשות דני טל, ערכה בדיקה בקרב יבואנים והחליטה לקנוס את רמי לוי ולנקוט סנקציות נגד ויליפוד ונטו. הבדיקה נערכה בין היתר בעקבות פרסומים בידיעות אחרונות וב-ynet לפיהם רשתות לא מוכרות בשר טחון במחיר לו התחייבו במסגרת מכרזי ייבוא וחברות לא מוכרות את כמות הגבינה הצהובה המוזלת לה התחייבו. בינתיים, היבואנים מכרו ביוקר מה שקנו בזול והצרכנים - הפסידו.