אינטל מבצעת רכישה נוספת בישראל - הודיעה היום (ה') על רכישת חברת גרנולייט הישראלית. סכום העסקה לא פורסם, כך שנראה שאינו מהותי לחברת אינטל. על פי ההודעה של אינטל, כל 120 עובדי החברה יצטרפו ליחידת הדאטה סנטר ו-AI שלה.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
גרנולייט מפתחת מוצר המשפר את ביצועי תשתית המחשוב של ארגונים ומביא להפחתת עלויות מחשוב. העסקה צפויה להיחתם בסוף הרבעון השני של 2022. גרנולייט היא בוגרת האקסלרטור של אינטל שנקרא איגנייט בשנת 2019. יש לציין כי בפברואר השנה רכשה אינטל את חברת השבבים טאואר בכ-5.4 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
משרדי אינטל
משרדי אינטל
משרדי אינטל
(צילום: עפר מאיר)
גרנולייט נוסדה ב-2018 על ידי אסף עזרא (המנכ"ל) וטל סייג ומעסיקה 35 עובדים מתוכם 20 בישראל. סך ההשקעות בחברה עומד כעת על כ-45 מיליון דולר כאשר בין משקיעיה Red Dot Capital Partners ,Hetz Ventures, TLV Partners, ו-Insight Partners וכן Dawn Capital ושורה של משקיעים פרטיים רבים ביניהם בכירים בהייבוב, ווקמי ועוד.
הפתרון של גרנולייט מתאים את מערכת ההפעלה בצורה ייעודית לאפליקציה של הלקוח על ידי למידה של דפוסי השימוש במשאבים (Resource Usage Patterns) ואת דפוסי זרימת המידע (Data Flow Patterns) של האפליקציה ברמת מערכת ההפעלה.
אפליקציות שונות דורשות משאבים שונים ממערכת ההפעלה ולכן האחרונות לרוב לא ממוטבות לפעילות חסכונית אלא לכיסוי רוב תסריטי השימוש. למידה של דפוסי השימוש מאפשרת לדייק את הקצאת המשאבים ולהימנע משימוש יתר בהם.
גרג לבנדר, סמנכ"ל טכנולוגיה ראשי, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של קבוצת התוכנה והטכנולוגיה המתקדמת באינטל, אמר: "אנו בונים את סל כלי אופטימיזציית התוכנה שלנו המציעים יכולות גמישות וניתנות להרחבה המאפשרות לנו לעמוד בביקוש הגובר של עידן המחשוב בכל מקום. הגישה החדשנית של Granulate משלימה את היכולות הקיימות של אינטל".
"יחד עם אינטל, אנו מאמינים שאנו יכולים לעזור ללקוחות להשיג הפחתת עלויות משמעותית ופי חמישה מהתפוקה על פני עומסי עבודה", אמר עזרא, "כחלק מאינטל, Granulate תוכל לספק יכולות אופטימיזציה אוטונומית ליותר לקוחות ברחבי העולם ולהרחיב במהירות את ההיצע שלה בעזרת 19 אלף מהנדסי התוכנה של אינטל".