חברת הסייבר הישראלית NSO שוקלת למכור את חטיבת הסייבר ההתקפי שלה, פגסוס, ולהעמיד את עצמה למכירה, כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג הערב (ב').
החברה שספגה סדרה ארוכה של מכות הן מממשלת ארה"ב והן מהתקשורת שחשפה כיצד הנוזקה שלה מצאה את עצמה מופעלת בידי גורמים מפוקפקים במשטרים חשוכים. מאז שהוכנסה לרשימה השחורה של ממשלת ארה"ב היא הודרה הלכה למעשה ממכירה רשמית של שירותיה ללקוחות ללא אישור מפורש של הבית הלבן.
1 צפייה בגלריה
חברת NSO בערבה
חברת NSO בערבה
משרדי NSO
(צילום: gettyimages)
גם בישראל צמצם משרד הביטחון בראי הביקורת הגוברת את רשימת המדינות להן ניתן למכור טכנולוגיות סייבר התקפי מיותר מ-100 לכ-30 בלבד. כך שהלכה למעשה NSO נחסמה ממכירה של מוצריה באופן רשמי. זאת ועוד, איציק בנבנישתי, שהיה מנכ''ל פרטנר, ויתר לפני מספר שבועות על משרת המנכ''ל, זאת לאחר היוודע החלת החרם האמריקני על הפעילות שלה.
החברה גם נמצאת בחובות שגובהם מגיע לכחצי מיליארד דולר. המצב הרעוע שלה כעת לא מאפשר לה יותר מדי מרווח תמרון. האפשרויות של שליו חוליו, המנכ''ל בפועל ואחד המייסדים, הן או למכור את החברה למרבה במחיר או לסגור את פעילות הסייבר ההתקפי שלה.
עם זאת לחברה יש עדיין לא מעט קניין רוחני ששוויו בשוק הסייבר ההתקפי גבוה מאוד, אך לא בטוח שהקניין הזה יוכל להימכר בקלות למרבה במחיר. רובו מסוכן מאוד בידיים לא אמינות ואחרי הפרשות השונות שעלו על השימוש על גבול הלא חוקי שבוצע בו בידי גורמים שונים קשה להאמין שהיא תוכל להיפטר ממנו כל כך מהר.
בחברה עצמה מנסים לשדר עסקים כרגיל ולהימנע מחשיפה של חולשה כזו או אחרת בשריון שלה. ואולם מחברה שהייתה בדרך להנפקה, NSO הפכה החודש למוקצה מקהיליית הסייבר.
החברה אגב סירבה להגיב לפרסום. מה שנותר לראות זה מה המהלך שיבשיל והאם היא תצליח לשמור על פעילותה למרות הכל.