השקל ממשיך את המגמה מתחילת השבוע שהחלה במקביל להצהרה של ראש הממשלה על כך שיקדם את החקיקה של המהפכה המשפטית עוד השבוע, ונחלש גם היום (ה'). שערו היציג של הדולר נקבע על 3.628 שקלים - עלייה של 0.67%, ושערו היציג של האירו על 3.9856 שקלים - עלייה של 1.28%. במהלך היום נסחרו המטבעות סביב 3.64 שקלים ו-4 שקלים, בהתאמה.
חידוש התחזקות המטבעות הזרים צפוי להוביל שוב לעליות מחירי מוצרי היבוא ועשוי לגרום לבנק ישראל, בראשות הנגיד פרופ' אמיר ירון, להחליט להעלות שוב את הריבית בחודש הבא, דווקא כאשר גברו ההערכות שהריבית לא תועלה בשל מדד מאי שהפתיע לטובה ועלה רק בשיעור של 0.2% והפסקת העלאות הריבית לפי שעה בארה"ב.
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' טען אתמול בריאיון ל"כיכר השבת": "אני מציע לכולנו, מי שהוא לא ספקולנט שעושה שורטים על השקל והדולר תתנתקו מהברומטר הזה. הממשלה הקודמת קיבלה דולר-שקל בשער של 3.20 ומשהו והשאירה לנו ירושה של 3.50 ומשהו. יש היחלשות של השקל, אבל אני חושב שהשקל הולך להתחזק. בשבועיים האחרונים הייתה התחזקות".
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש" ב-ynet radio
1 צפייה בגלריה
דולרים ושקלים
דולרים ושקלים
(צילום: Shutterstock)
בשבועות האחרונים השקל חווה תנודות חדות במיוחד בצל המהפכה המשפטית והשלכותיה על כלכלת ישראל. יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, אמר בתחילת השבוע: "הדולר עבר תיקון משמעותי במהלך השבועיים האחרונים, כאשר נחלש מרמת 3.75 שקלים לרמת 3.55 שקלים, ייסוף השקל עורר ציפייה לבלימת עליות המחירים ומיתון האינפלציה. אולם, פיחות מחודש יאתגר את בנק ישראל כבר בפגישה הקרובה ב-10 ביולי ועשוי לגרור להעלאת ריבית של 0.25%".
מה הקשר בין הדרמה בכנסת לתנודות המטבע גד ליאור
(צילום: שמוליק דודפור)
פורסם לראשונה: 11:57, 22.06.23