משבר הקורונה גרם לרוב העולם לשנות הרגלים ולהתנהג בצורה לא שגרתית. כך קרה שרשת המזון המהיר ברגר קינג קראה ללקוחותיה להזמין מהיריבה המרה מקדונלד'ס וממתחרות אחרות. הזרוע הבריטית של החברה צייצה אתמול (שני) קריאה ללקוחות שלה לתמוך במסעדות המזון המהיר המקומיות שלהם במהלך מגפת הקורונה, בין שמדובר בסניף של ברגר קינג או של מתחרה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
"מעולם לא העלינו על הדעת שנבקש כזה דבר, אך מסעדות המעסיקות אלפי עובדים זקוקות לעזרה שלכם כעת", נכתב בציוץ, שכותרתו היא "תזמינו ממקדונלד'ס" ומציין בין השאר גם את הרשתות KFC, סאבווי, פיצה האט ודומינו'ס פיצה וכן מסעדות עצמאיות. "אז אם אתם רוצים לעזור, תמשיכו להתפנק בארוחות טעימות על ידי משלוחים הביתה, טייק אווי או דרייב ת'רו". הציוץ כאמור אף מתייחס ליריבה מקדונלד'ס. "תמיד הכי טוב להזמין וופר, אך גם הזמנת ביג מק היא לא בהכרח דבר רע".
1 צפייה בגלריה
נגיף קורונה הונג קונג מקדונלדס חסרי בית
נגיף קורונה הונג קונג מקדונלדס חסרי בית
סניף של מקדונלד'ס בהונג קונג, במהלך משבר הקורונה
(צילום: AFP)
תעשיית המסעדות והאירוח בבריטניה כמו בכל שאר העולם נפגעה בצורה קשה במיוחד מהתפרצות הקורונה והצעדים שננקטו כדי לבלום אותה. ביום חמישי נכנסות לתוקף באנגליה הגבלות חדשות, שיחייבו סגירת מסעדות למעט לשירותי משלוחים וטייק אווי.
עם זאת, בארה"ב קידומי המכירות של ברגר קינג מפגינים הרבה פחות סולידריות. כחלק ממבצע לכבוד ליל כל הקדושים, הרשת הציעה המבורגר בחינם לכל מי שנמצא במרחק של בסביבות 100 מטרים מ"המקומות המפחידים בעולם", כלומר חמש מסעדות נטושות שהיו בעבר בבעלות מקדונלד'ס, וונדי'ס, סוניק וג'ק אין דה בוקס.
ובינתיים, הסולידריות לא פסחה על ארצנו הקטנה. מסעדת ח'ליל ברמלה קראה אתמול לעוקבי הטוויטר שלה ללכת לאכול גם אצל המתחרים. "תזמינו אבו חסן. כן, אני לא צוחקת - תזמינו מאבו חסן, תזמינו מפלאפל 4 טעמים, תזמינו. המסעדות נלחמות על החיים שלהן והרבה אנשים שעובדים במקומות כאלו תלויים בכם ובכן כדי להמשיך לשרוד. תעזרו לנו", נכתב בציוץ.