תזכורת: רשתות השיווק מתקשות לעמוד בעומס המשלוחים
(צילום: חגי דקל, משי בן עמי)

משרד הבריאות רוצה מסכות, אך בינתיים קשה להשיגן. במשרד הכלכלה יזמו שמפעל פאג ישווק מסכות תלת-שכבתיות (כירורגיות) ברמי לוי, שופרסל ו-Be, שיוצעו במארזים של 3 ב-10 שקלים, אך אלה עדיין לא על המדפים. ברוב הרשתות כלל לא מצאנו מסכות, ובחלקן היו מסכות במחירים גבוהים.
כך, לא מצאנו מסכות בשופרסל שלי, שני סניפי טיב טעם, שמסרו שאין לרשת מסכות, וסניף של יינות ביתן. ויקטורי מסרו שממחר ימכרו עשר מסכות N95 (קשיחות, שמבטיחות לחסום עד 95% מהחלקיקים הקטנים) ב-100 שקל.
2 צפייה בגלריה
מסכות ב-am:pm
מסכות ב-am:pm
מסכות ב-am:pm
ברמי לוי לא ראינו מסכות, אבל לפי לוי הרשת מציעה חמש מסכות ב-16.90 - כשלושה שקלים ליחידה. "פירקנו את המארזים הגדולים לחבילות קטנות", הוא מסביר. לדבריו, "פעם קנינו לעובדי מפעל קופיקס מסכות ב-20 אגורות, והיום לוקחים לנו שני שקלים. כולם הפכו ליבואני מסכות". ב-Be מצאנו מסכות נייר צבעוניות לילדים ב-40, עם פילטר אבל חד-פעמיות. מסכת N95 עולה שם 29.90 שקל. am:pm מוכרים מסכות KN95 במבצע: 3 ב-99 שקל. בסופר-פארם יש מסכות תלת־שכבתיות ללא שם יצרן, 50 ב-165. מדובר ב-3.3 שקלים ליחידה, אבל הסכום עצמו גבוה. ברשת אף עשו מהן מנוף לקידום מכירות - בכניסה הקופאיות אומרות לחסרי מסכות: "קנו פה מסכה, או אל תיכנסו". במחסני השוק גובים 9.90 שקלים ל-3 יחידות.
בחנויות פרטיות ופיצוציות ראינו מסכות רב־פעמיות עם לוגו של חברות אופנה: אחת ב-30, 5 ב-100. ללא פילטר, רק פיסת בד. מסכה חד-פעמית N95 או כזו עם פילטר פלסטיק, עולה 45 שקל.
להשוות מחירים אונליין אי אפשר, כי אין דיווחי רשתות על מסכות. לפי פרייסז, "בקטגוריות שלמות הן לא מחויבות בדיווח". ברשות להגנת הצרכן מסרו שיבדקו את הנושא. כן מצאנו מחירי מסכות באתר שופרסל אונליין: 150 שקל ל-50 יחידות, 3 שקלים למסכה, ומסכות KN95 במבצע: 3 ב-99 שקל, 15 ב-449. אין הרבה סיכוי למשלוח קרוב.