כצפוי, הבנק המרכזי בארה"ב הותיר הערב (ד') את הריבית במשק ללא שינוי - על טווח שבין 0%-0.25%. הפד הודיע כי ישאיר את הריבית כפי שהיא עד שהכלכלה תראה סימני התאוששות. הפד גם הותיר את מדיניות הרכישות ללא שינוי, בקצב של 120 מיליארד דולר לחודש.
"לאחר נסיגה חדה, הפעילות הכלכלית והתעסוקה התאוששו מעט בחודשים האחרונים אך הם עדיין מהותית מתחת לרמות של תחילת השנה", נאמר בהודעת הפד.

1 צפייה בגלריה
ג'רום פאוול
ג'רום פאוול
ג'רום פאוול
(צילום: AP)

"ביקושים חלשים ומחירי נפט נמוכים ביותר לוחצים מטה את רמות המחירים והאינפלציה. באופן כללי, התנאים הפיננסיים התפרו בחודשים האחרונים, בין היתר בזכות המדיניות של צעדי התמיכה בכלכלה והזרמת האשראי למשקי הבית ולעסקים", נאמר עוד בהודעה.
הפד לא סיפק אינדיקציות לגבי מה צריך לקרות כדי שיחליט על שינוי בגובה הריבית. הציפייה ל-“forward guidance” לגבי רמות האבטלה והאינפלציה שיכולות לגרור שינוי שכזה לא קיבלה מענה.
בהחלטת הריבית הקודמת שלו מה-10 ליוני, הותיר הפד את הריבית במשק ללא שינוי, בטווח שבין 0% ל-0.25%. בהצהרה שהתלוותה להחלטה, ועדת השוק הפתוח של הפד (FOMC) אותתה כי הריבית תישאר ברמתה האפסית עד שהמשק יתאושש מהשפעות משבר הקורונה, ובבנק לא צופים העלאות ריבית עד 2022. שניים מ-17 בכירי הפד סברו כי דווקא יש סיכוי שהריבית תעלה ב-2022.