ענקית טכנולוגיות המידע האמריקאית, סיסקו, רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלי סדונה (Sedona), שמפתחת טכנולוגיות תקשורת.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
לפי IVC, החברה הישראלית גייסה עד היום כ-20 מיליון דולר. לפי הערכת כלכליסט, שווי העסקה עומד על כ-100 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
סיסקו
סיסקו
סיסקו
(צילום: Gettyimages)
החברה נוסדה ב-2014 על ידי ד"ר אורי גרסטל מהטכניון והיזם הסדרתי יוסי וליגשטיין ובין משקיעיה בסמר ונצ'ר פרטנרס ואינטל קפיטל. סדונה מעסיקה כיום 43 עובדים שיצטרפו לסיסקו תל אביב, ויהיו חלק ממרכז הפיתוח של החברה. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של השנה.
"זו רכישה מאוד משמעותית לחברת סיסקו", אומר לכלכליסט אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל. "האינטרנט של היום נבנה בעשורים האחרונים והוא נבנה שכבה על שכבה והיום ספקי השירות מתמודדים עם הרבה שכבות שדורש הרבה תחזוקה והוא מאוד יקר וכדי ליצור את האינטרנט של העתיד צריך מישהו שיכול לחבר ולנהל את כל השכבות. סדונה יודעת להתחבר לכל העולם הישן והיא עושה ניהול מלא של כל השירותים השלך".
הטכנולוגיה שפותחה בחברת sedona מאפשרת להתחבר לרשתות תקשורת, אשר נבנו עם מספר רב של טכנולוגיות ויצרנים ולנהל אותן כתשתית אחודה אחת. היכולת לראות את רשת כמכלול אחד שלם מהווה יתרון אדיר ביכולת לאמץ חדשנות ולהאיץ את תהליכי בניית האינטרנט החדש.
שילובה של חברת sedona בפלטפורמה של סיסקו יוצר את המערכת הראשונה בעולם, ההופכת תשתית מורכבת משכבות רבות ויצרנים רבים לרשת אחד הנשלטת מקונטרולור מרכזי, מבטיחה שירות מלא על גבי כל תשתית (IP, אופטי, רדיו). מערכת זו מפשטת בצורה דרמטית את רשתות התקשורת של ספקיות השירות, ויוצרת ערך עסקי מהותי.