בהלת הקורונה: הישראלים אוגרים - המדפים ריקים
(צילום: נדב אבס, אלי סגל)

חברות הנדל"ן מגיבות למשבר הקורונה: במכתב ששיגרה אתמול (א') גינדי החזקות לרוכשי דירות בפרויקט "ווסטסייד" של החברה ברחובות היא ציינה בפני הרוכשים כי ייתכן שמשבר הקורונה צפוי להביא לעיכוב במסירת הדירות.
"בשל התפשטות נגיף הקורונה בעולם נוצר מחסור ועיכוב חמור בייצור ואספקת חומרי בנייה בארץ, ובשל הנחיות משרד הבריאות ישנו מחסור בכוח אדם בכל הקשור לעובדים וספקים הקשורים לפרויקט", כתבה שיר בר, מנהלת קשרי לקוחות בחברה. "בשל העיכובים שנגרמו בנסיבות אלה שלא היו בשליטתנו ושהסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינו מוטל עלינו, הרינו להודיעכם כי מועד מסירת הדירות לידכם עשוי להתעדכן ולהידחות".
האחים גינדי, מנכ"לים משותפים בגינדי החזקותהאחים גינדי, מנכ"לים משותפים בגינדי החזקות
האחים גינדי, מנכ"לים משותפים בגינדי החזקות
(צילום: אלי דסה)
נוסח המכתב נשלח לכלל רוכשי הדירות בכל הפרויקטים של החברה המצויים בבנייה. בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ הזהירו בימים האחרונים כי הטלת סגר על שטחי יהודה ושומרון שיימשך לאחר חג הפורים עלול להביא להשלכות חמורות על הענף בו עובדים 65 אלף פועלים פלסטינים, ודורשים ממשרדי השיכון והאוצר שלא לבצע סגר מלא על השטחים.
עוד מבקשים בהתאחדות להגדיל את מספר היתרי הלינה של פועלים פלסטינים, שמאפשר כיום ל־15 אלף פועלים ללון בישראל. בנוסף דורשים להסדיר את ההכרה במשבר הקורונה ככוח עליון שאינו מחייב את הקבלנים במתן פיצוי בגין איחור, ואף במסירת פרויקטים של תשתיות ובנייה ציבורית.
מלבד אלה מבקשים בהתאחדות מהממשלה לקבל החלטה שתמנע קריסת קבלני ביצוע והפסדים למערכת הבנקאית והחוץ־בנקאית שמממנת אותם. "מדובר באירוע רחב היקף שהשפעתו יכולה בקלות להגיע להפסד תוצר של מיליארדי שקלים, כפי שהתרענו בפנייתנו לשרת הבינוי והשיכון", אמר נשיא ההתאחדות ראול סרוגו. "התפרצות הקורונה צריכה להוות אירוע מפנה באופן שבו מנהלת המדינה את ענף הבנייה והתשתיות".