הראל ויזל, בעל השליטה בפוקס, מקיים מו"מ מתקדם עם חברת הנדל"ן מגה אור להקמת סניף בבאר שבע של ג'מבו, רשת הסטוק היוונית שוויזל קיבל את הזיכיון להפעילה בישראל. כך נודע לממון ול-ynet. הסניף הגדול יקום לצד סניף איקאה שנפתח במתחם מגה אור, סמוך לאזור התעשייה עמק שרה. מגה אור אף הכינה הדמיות של הסניף. ההשקעה בסניף יחיד של הרשת היוונית מוערכת ב-20-18 מיליון שקל. הסניף ישתרע על שטח עצום של עשרת אלפים מ"ר ועל פני שתי קומות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בדיווח של פוקס לבורסה נאמר כי החנות הראשונה תיפתח לא יאוחר מ-2021. מאז שנודע על כניסת ג'מבו לישראל קיבל ויזל פניות רבות מבעלי נדל"ן מסחרי הסבורים כי ג'מבו, הידועה במחיריה הזולים ובמגוון מוצריה, תמשוך מבקרים רבים ותהפוך מתחמים שתפעל בהם למוקדי משיכה כמו מתחמי איקאה.
הדמיה של סניף ג'מבו בבאר שבעהדמיה של סניף ג'מבו בבאר שבע
הדמיה של סניף ג'מבו בבאר שבע
(הדמיה: מור הדמיות)
המו"מ מתנהל למרות העיכוב ברישום השם המסחרי ג'מבו עקב התנגדות שהגישה ג'מבו סטוק הישראלית לרשם סימני המסחר - אף שלא רשמה את הסימן המסחרי שלה עד היום. ג'מבו סטוק טענה כי רישום הסימן על ידי החברה היוונית יטעה את הצרכנים לחשוב כי יש קשר בין השתיים. המו"מ עם מגה אור מלמד כי ויזל סבור שהרישום יוסדר לבסוף ולא ימנע את כניסת החברה הרב-לאומית לישראל.
מחזור המכירות של ג'מבו מגיע ל-812 מיליון יורו לשנה, והיא פועלת בכעשר מדינות. הצפי על רקע המשבר הכלכלי הוא שחנויות הסטוק, שכבר כיום פופולריות, יהפכו ללהיט בזכות המחירים המוזלים והמגוון.