בשורה טובה למקבלי פנסיה תקציבית. החל מגמלת חודש ינואר תעודכן המשכורת הקובעת לפנסיה התקציבית בשיעור משמעותי למדי של 2.1% בשל עדכון המדד. גמלאים שפרשו רק בשנתיים האחרונות, 2020-2021, יקבלו את העדכון לפנסיה שלהם באופן יחסי, בהתאם למועד פרישתם.
תוספת של כ-2% לגמלה היא משמעותית למדי. מי שגמלתו עומדת על 10,000 שקל למשל, יקבל יותר מ-200 שקל ברוטו תוספת בחודש, שהם 2,400 שקל בשנה. מי שגמלתו 15 אלף שקל יקבל 300 שקל תוספת ברוטו בחודש, שהם 3,600 שקל בשנה.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
1 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הודיע היום בחוזר מיוחד לכל ראשי האיגודים המקצועיים, ראשי ומנהלי חטיבות ומזכירי איגודים מקצועיים וכמו כן לראשי הוועדים ולמנהלי המחלקות, שיש לעדכן את הפנסיה לגמלאים לאלתר, החל במשכורת חודש ינואר 2022.
כמו כן, התוספת בשיעור של 2.1% תחול מהחודש גם על 270 אלף מקבלי הקצבאות בקרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. מקבלי פנסיות אחרות לא יהיו זכאים לתוספת.
בחוזר מציין יו"ר ההסתדרות בר-דוד כי באשר לגמלאים בפנסיה התקציבית, העדכון החדש יחול בנוסף לעדכון המשכורת הקובעת בהתאם להסכם המסגרת שנחתם משנת 2016, למי שזכאי לו. זאת, לאחר שבמסגרת עסקת החבילה במשק התחייב האוצר בסתיו האחרון להשלים ללא דיחוי את חקיקתו של תיקון לחוק שירות המדינה, גמלאות, הנדרש לצורך יישום הגדלה מכוח הסכם המסגרת.
יצוין שהתוספת הזאת ניתנת בה בשעה שקצבאות הביטוח הלאומי של כלל האזרחים הוותיקים, למעט מקבלי הבטחת הכנסה, לא עודכנו כבר ארבע שנים, מאז שקיבלו תוספת זעומה של 6 שקלים שניתנה ב-2018.