קרן טרנר, מנכ"לית משרדי האוצר והתחבורה לשעבר, הצטרפה לקרן ההון סיכון הישראלית וינטג' שמנהלת נכסים בסך 3 מיליארד דולר. אלן פלד, מייסד הקרן ומנהלה, אישר את הפרטים ומסר לכלכליסט שטרנר הצטרפה בתפקיד Chief operating partner, כלומר שותפה תפעולית בכירה.
פלד מסר כי "האינטליגנציה של קרן בשילוב המנהיגות החזקה שלה והמיומנויות הובילו אותה לתפקידים מובילים במשק הישראלי בגיל צעיר יחסית. היא מביאה ניסיון ניהולי עשיר לווינטג', ואני מאמין שהוא יאפשר לנו להגדיל את החברה והפלטפורמה שלנו לרמה חדשה".
1 צפייה בגלריה
קרן טרנר-אייל
קרן טרנר-אייל
קרן טרנר
(צילום: דנה קופל)
טרנר כיהנה זמן קצר בלבד כמנכ"לית משרד האוצר תחת השר ישראל כץ, מיוני 2020 עד אוקטובר באותה שנה. קודם לכן כיהנה כמנכ"לית משרד התחבורה במשך חמש שנים, גם כן תחת כץ כשר ונחשבה לבת טיפוחיו, עד הסכסוך שפרץ ביניהם בעת עבודתם המשותפת במשרד האוצר.
לדברי טרנר, "אני מאוד נרגש מהצטרפות למשפחת וינטג'. במהלך הקריירה שלי, ראיתי איך לטכנולוגיה יש השפעה דרמטית על כלכלות בכל מקום. ההזדמנות בווינטג' מאפשרת לי להיות חלק מחברת השקעות טכנולוגית להגדיל את השפעתה על טיפוח חדשנות ברחבי העולם".
במקביל הכריזה היום וינטג' על גיוס של 812 מיליון דולר לשתי קרנות חדשות שלה. הקרן הראשונה תשקיע בקרנות הון סיכון אחרות ותנהל 500 מיליון דולר. זו הקרן השישית מסוגה של וינטג'. הקרן השנייה שתנהל 312 מיליון דולר תהיה קרן סקנדרי ותשמש לרכישת אחזקות של קרנות הון סיכון אחרות בחברות וכן מניות של עובדים בחברות. בין הקרנות שבהן השקיעה וינטג' בעבר: אנדריסן הורוביץ, אקסל, ג'נרל קטליסט ו-וולטוקלארנה.
שתי הקרנות משקיעות בחברות בארה"ב, אירופה וישראל.