נאוה בוקר הקריבה את עצמה, ולמעשה ויתרה על הסיכוי לזכות במיליון שקלים ב"הישרדות" - רק כדי להציל מהדחה את ישראל אוגלבו בפרק ששודר הערב (שבת) ברשת. "הכסף לא היה פקטור בהחלטה שלי לבוא ל'הישרדות'", היא אומרת בריאיון ל-ynet, "זה לא אישיו בשבילי. הלכתי כי אני אוהבת אתגרים. לפני 'הישרדות' נורא חששתי מצניחה חופשית, והלכתי ועשיתי את זה. ניצחתי את הפחד".
נאוה בוקר פורשת מ"הישרדות"
ובזמן ששקלה האם להצטרף לריאליטי, קרה דבר נוסף: "ברגע שהבנות שלי ידעו, נדלקתי יותר ויותר על הרעיון", היא מספרת. "הן לא סבלו את זה שהייתי פוליטיקאית, וכשאמרתי להן 'הישרדות', הן אמרו לי: 'אמא, אם את מסוגלת - אנחנו נתמוך בך'. הן כל כך פרגנו. באתי לשחק את המשחק והייתי לי תקווה להצליח".
בוקר (אין קשר משפחתי לכותב שורות אלה), בת 49, אם לשתי בנות. הבכורה בת 29 והצעירה בת 26. היא מתגוררת בחדרה, ומשמשת בימים אלו כמרצה. "קוראים להרצאה 'אש ואישה', והנושא שלה הוא התמודדות עם אובדן, אחרי שאיבדתי את בעלי ליאור בשריפה באסון הכרמל. איבדתי שישה מבני משפחתי בתקופות שונות בחיי, ובעזרת העשייה אני מתמודדת עם האובדן".
נאוה בוקר ב"הישרדות"נאוה בוקר ב"הישרדות"
"אנשים חושבים שאנחנו מגזימים, אבל אתה לא אוכל שם ולא ישן". נאוה בוקר ב"הישרדות"
(צילום: אור דנון)
נאוה בוקרנאוה בוקר
"בקניונים אני מקבלת אהבה גדולה מאוד". נאוה בוקר
(צילום מסך, רשת)
בוקר כיהנה כחברת כנסת מטעם הליכוד, אולם לאחר שניסתה להיבחר שוב בפריימריז האחרונים ולא צלחה, החליטה לגמור עם הפרק הפוליטי בחייה ולשוב לקריירה הקודמת שלה - כאשת תקשורת. "אני רוצה לחזור לתקשורת, זה התחום שלי. זה מה שאני שואפת לעשות. אני רוצה תוכנית כמו 'הכל כלול', לעזור לחלשים".
את הדרך לתקשורת היא ניסתה לפלס דרך עולם הריאליטי, כשנכנסה השנה לעונת ה-VIP של 'הישרדות'. אבל כבר בפרק הראשון, היא נבחרה בין האחרונות במדד הפופולאריות על ידי משתתפי התוכנית. "לא התאכזבתי כי לא ציפיתי אחרת", היא נזכרת, "ידעתי שברגע שהם יכירו אותי הם יתאהבו בי. כמעט כל השורדים הם אנשי תרבות, ולצערי גם מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, וטבעי שזה יקרה. בקניונים או במרכזים אני מקבלת אהבה גדולה מאוד. השבוע הסתובבתי בקניון בקריית אתא ולא הייתה לי דקה אחת של שקט. חיבוקים, נשיקות ומילים חמות".
למה בעצם פרשת מהמשחק? "העדפתי שישראל יישאר במשחק ואני אלך. כאב לי מאוד עליו. אני אדם מאוד רגשי. אני לא צריכה להיות בפוליטיקה, כי אני עובדת מהלב. לא הייתי בסכנה מבחינת שבטית, כי התחברתי לשתי הקבוצות בשבט. אם היו מדיחים אותי זה היה בשלבים מאוחרים יותר. אני רואה בישראל אוגלבו צדדים שאנשים אחרים לא רואים. הילד הזה הוא שורד אמיתי. אני רואה אותו כמו הבן שלי".
עוד כתבות בנושא:
לא כאב לך לראות את ההתנהגות האלימה שלו? "אני לא יכולה להגיד שההתנהגות האלימה שלו הייתה מושלמת. אבל אני מבינה מאיפה זה נובע, ואת ישראל אוגלבו צריך לדון לכף זכות. אני הבטחתי לבנות שלי שאעשה הכל כדי להגיע לאיחוד, ועד שהרגשתי שאני במקום הנכון - כבר לא הייתה לי ברירה. לא הייתי מוכנה שהוא יודח. אני רועדת כשאני נזכרת בזה. כמה הילד הזה רצה להצליח במשחק, ואני פשוט לא רציתי שהוא יישבר. לא רציתי שהוא ייפול אחרי מה שהוא עבר בחיים, מהמקום הזה שהוא בא, ויישן ברחובות. נכון שהוא הפסיד משימה בכוונה, אבל על משימות אחרות הוא נלחם בחירוף נפש. כולם שכחו את זה?".
זה מאוד אצילי, להקריב את עצמך במשחק בשביל מישהו אחר. "כאב לי עליו. אני נזכרת בזה ומתחילתה לבכות. הייתי לוקחת ילד כזה עכשיו אליי הביתה. בשבילנו זה ריאליטי, בשביל ישראל אוגלבו 'הישרדות' זה החיים. הרגשתי שבשבילו אני יכולה לוותר. מספיק הוא נדחה כל החיים שלו. הוא עבר דברים שאני לא מאחלת לשונאים שלי. אני פשוט מבינה מה הוא עבר. אם הייתי רואה אותו ברחוב הייתי אוספת אותו אליי הביתה. אז מה זה לוותר בשבילו על משחק? אתם לא רואים את הנתינה שיש בבן אדם הזה, וחבל. אז כן, הוא הגיב בצורה מוגזמת במשחק, וכולנו נגד אלימות - אבל הוא כל הזמן רק דאג לכולם".
נאוה בוקר ב"הישרדות"נאוה בוקר ב"הישרדות"
נאוה בוקר ב"הישרדות"
(צילום: אור דנון)
וחוץ מזה, איך הייתה החוויה שלך ב"הישרדות"? "אנשים חושבים שאנחנו מגזימים, אבל אתה לא אוכל שם ולא ישן. אני בן אדם שרגיל להכניס משהו לפה כל שלוש שעות, ושם אין. בימים הראשונים הייתה סערה והיינו רטובים במשך שלושה ימים".
שאלת מיליון הדולר: איך הצלחת לשמור על האיפור בעיניים לאורך השהות באי? "היות ואני שמה עיפרון שחור בעיניים מגיל 12, אני פשוט לא יכולה בלי. אמרתי לעצמי, איך אשרוד בלי זה? לפני שיצאתי ל'הישרדות', שמתי איפור בשיטה שאני המצאתי: עיפרון שחור, מעליו אייליינר, פודרה ועל הפודרה שוב אייליינר. ועוד שלוש שכבות של מסקרה עמידה במים".
איך הצלחת להוריד את זה אחר כך? "אחרי שהורדתי את האיפור כמעט ולא נשארו לי ריסים. זה היה יכול להישאר עד הגמר, אבל עם נזק אדיר לריסים שלי".