סדרה תיעודית חדשה שתעסוק בחייו של ג'פרי אפשטיין, המיליארדר האמריקני שנאשם בעבירות מין ושם קץ לחייו, תשודר ב-27 במאי בנטפליקס - כך נחשף בטריילר ראשון שפורסם אמש (ד').
"ג'פרי אפשטיין: עושר מחריד" - טריילר
(נטפליקס)
הסדרה, ששמה "ג'פרי אפשטיין: עושר מחריד", מבוססת בחלקה על ספר באותו השם מאת ג'יימס פטרסון וג'ון קונולי שפורסם ב-2016, ומתחקה בארבעה פרקים אחר הכספים והסודות שעמדו מאחורי שיטת הסחר של אפשטיין בעשרות נערות בין 2002 ל-2005. כזכור, עיסוקיו הובילו למעצרו ביולי 2019 ולהאשמתו בעבירות מין, וחודש לאחר מכן, אפשטיין בן ה-66 שם קץ לחייו בתא מעצרו במנהטן. משפטו היה עתיד להיפתח בתחילת שנת 2020.
ג'פרי אפשטייןג'פרי אפשטיין
ג'פרי אפשטיין
(צילום: AP)
על פי הטריילר, הסדרה תכלול ראיונות עם לפחות תשע מקורבנותיו של אפשטיין, ותספק גם הצצה לאי הפרטי בבעלותו - שהיה ידוע בכינוי "אי הפדופיל", ולאחוזתו הפרטית והיוקרתית שבפאלם ביץ', פלורידה.
מקרה נוסף שיוצג בסדרה הוא חתימה על עסקת טיעון סודית עם הממשלה ב-2008, שבזכותה אפשטיין נמנע מעונש מאסר עולם: על אף שזוהו 36 קטינות שאפשטיין התעלל בהן מינית ושידל לזנות, הוא ריצה רק 13 חודשי מאסר בכלא.
ארה"ב ניו יורק עורכי דין ומתלוננות נגד ג'פרי אפשטיין עדות בית משפט וירג'יניה ג'ופרהארה"ב ניו יורק עורכי דין ומתלוננות נגד ג'פרי אפשטיין עדות בית משפט וירג'יניה ג'ופרה
כמה מהמתלוננות נגד ג'פרי אפשטיין
(צילום: רויטרס)
כזכור, במשך השנים נקשרו בשמו של אפשטיין שמותיהם של אנשי ציבור בכירים מרחבי העולם, בהם ביל קלינטון, דונלד טראמפ, הנסיך הבריטי אנדרו וגם אהוד ברק, שתועד ב"דיילי מייל" כשהוא נכנס בפנים מכוסות לביתו של אפשטיין בניו יורק (על כך אמר בתגובה: "לא עשיתי דבר שאינו כשורה", ובהמשך הוסיף כי היה מעדיף שהקשר ביניהם לא היה נוצר). בשלב זה עוד לא ברור האם ייבחנו הקשרים הללו, כמו גם תיאוריות הקונספירציה הגורסות כי אפשטיין לא שם קץ לחייו אלא נרצח.
דונלד טראמפ ג'פרי אפשטיין מסיבה מאר א-לאגו פלורידה ב-1992דונלד טראמפ ג'פרי אפשטיין מסיבה מאר א-לאגו פלורידה ב-1992
דונלד טראמפ וג'פרי אפשטיין במסיבה במאר א-לאגו, פלורידה ב-1992
(צילום: רשת NBC)