עוד לא הספקתם להתאושש מההדחה המפתיעה של נירו לוי מעונת האולסטאר של "גולסטאר", שמשודרת בימים אלה ב-HOT REAL, והנה נחתה על השחקנים תקרית נוספת שזעזעה שוב את המארג החברתי העדין שנרקם בין חברי הנבחרת: איציק זוהר ודין מירושניקוב פצחו בריב סוער על הדשא במהלך משחק כדורגל חופים חשוב נגד נבחרת ברזילאית, ריב שהתדרדר במהירות להתבטאויות מכוערות והסתכם ביותר פיפסים מצנזרים ממילים.
בריאיון שקיים רז זהבי ב"סודות מחדר ההלבשה" (המשודרת ב-ynet ו-HOT REAL), נירו התנצל בפני חברו לנבחרת, חמימו, על שקרא לו עילג - צעד שלדעת מומחים הביא גם להדחתו ברוב קולות מאוחר יותר. אבל הביטוי "עילג" ללא ספק מחוויר לעומת צבר הגידופים שהחליפו זוהר ומירושניקוב במהלך אותו משחק, ושהיו גורמים גם לדשא להסמיק אם היה שם דשא ולא חול ים. צמד השחקנים ניצלו את חלון ההזדמנויות שפתח יום הכיפורים הקרוב והתנצלו בפני הצופים, כמו גם אחד בפני השני, בחשבונות האינסטגרם של כל אחד מהם, וילדי ישראל ניצלו מהתדרדרות רוחנית ששום שיעור זום חינוכי לא היה מתקן.
התקרית אירעה במהלך העונה החדשה, שהצטלמה ביוני בשנה שעברה בברזיל, עונה חמה לכל הדעות. כוכבי העבר של הפורמט, ביניהם גם אנדי רם, ליאון שניידרובסקי, רון שובל וטום קשתי קובצו לנבחרת אחת, "חמה תרתי משמע", מציין קפטן הקבוצה איציק זוהר בריאיון טלפוני ל-ynet. "רוב החום כמובן נבע ממזג האוויר אבל בגלל שהעונה הזאת הייתה מאוד אינטנסיבית וגם עלתה ברמת המשחקים מול קבוצות ברמה, המשחקים היו הרבה יותר חמים, מבחינתנו לפחות".
מה שראינו בטלוויזיה היה נאמן למציאות או שהוא עבר עריכה? "אני חושב שבמציאות זה היה הרבה יותר גרוע".
"זאת עונת אולסטאר", מסביר מירושניקוב, שענד את סרט הקפטן בעונה השישית של "גולסטאר" והפעם נאלץ להפסיד אותו לזוהר. "האנשים שהגיעו ידעו לאן הם מגיעים וזה פקטור מאוד חשוב, כי אנשים הגיעו הרבה יותר מקצועיים. הם יודעים איך לעבוד מול המצלמה, כל אחד יודע מתי הוא יכול להבליט את עצמו ובמה הוא יותר או פחות טוב. מה שיפה בעיני זה שכל אחד הביא את הסיפור מהעונה שלו וההתנגשויות יצרו קונפליקטים גדולים, אבל גם יותר צחוקים. אני ואיציק יודעים לריב טוב אז עשינו את זה עד הסוף. זה מה שציפו מאיתנו, לא?".
איציק, בכדורגל מקצועני יש טראש טוק, מעין שלהוב עצמי של כדורגלנים באמצעות ריב? "כל הזמן. לא רק בין יריבים אלא גם בתוך הקבוצה שלך. זה קורה באימונים ובמשחקים, טראש טוק מטורף שמי ששומע מהצד ולא יודע להפריד במהלך המשחק בין מה שהוא שומע לבין מה שחשוב באמת, כמו שכדורגלנים מקצועיים יודעים לעשות, יחשוב שמדובר באנשים שאיבדו את הדעת. אבל ספורטאים עושים הפרדה במוח וזוכרים שמה שחשוב זה הניצחון עצמו".
4 צפייה בגלריה
איציק זוהר ודין מירושניקוב
איציק זוהר ודין מירושניקוב
איציק זוהר ודין מירושניקוב
(צילום מסך)
צופים מודאגים ישמחו לשמוע שההתנצלות של השניים אינה התנצלות ריקה. מירושניקוב וזוהר מיהרו לגשר על הפערים ביניהם עוד באותו היום ותיעלו את האנרגיות לידידות אמת, כבוד הדדי ושיתוף פעולה מקצועי בהמשך העונה. "כאילו הכרנו דרך הריב", מפרשן זוהר, "אבל נוצר חיבור מקצועי במשחקים עצמם, והבנה. מבחינת הקהל בבית זה ריב, מבחינתי זה משהו שטריוויאלי במשחק כדורגל. לא ראיתי בזה משהו יוצא דופן, זה קורה כמעט כל הזמן במגרשי כדורגל, זה חלק ממה שמדרבן שחקנים, ואחרי גול מתחבקים כאילו לא היה כלום. חוץ מהשפה הלא יפה שלי ושל דין, שזה לא המסר הנכון להעביר לילדים שצופים בנו, מהבחינה הזאת זאת לא הייתה שעתנו היפה ביותר".
"אתמול שודר הפרק האחרון של 'תאג"ד' ונפגשנו כל הקאסט", מוסיף מירושניקוב, "והחבר'ה באו ואמרו לי 'מה זה הפיצוץ הזה, איך אתם מגיעים לשם? אתם מתנהגים כמו ילדים קטנים'. וזה בדיוק העניין, נותנים לנו כדור, שמים אותנו בשמש, אומרים לנו שאנחנו חייבים להביא את הגביע ואני ואיציק עם האמוציות שלנו, וואלה, יכול לקרות תאקל. השאלה היא מה עושים אחרי זה. האם עכשיו ננהל דו שיח ביחד או שנמשיך את הריב הזה לאלף עזאזל ולא נדבר כל החיים. בסופו של דבר אנשים צוחקים מהתוכנית הזאת. יש את הגבול הדק שהיינו צריכים לשמור עליו, וזאת הייתה הטעות שלנו".
זוהר: "אני כשחקן כדורגל מעדיף שחקן כמו דין אצלי בקבוצה, שיש סיכוי שאני אריב איתו אינסוף פעמים במהלך העונה אבל הוא משחק עם התשוקה והלב והנשמה, מאשר שחקן אדיש שלא מעניין אותו שום דבר חוץ מעצמו ואני בכלל לא שם לב שהוא משחק. הסוג של דין הוא גם הסוג שלי, שמגיע עם התשוקה לנצח".
מירושניקוב: "תוכלו לראות שבמחצית באנו, לחצנו יד אחד לשני והמשכנו לשחק. אני חושב שהריב הזה בנה משהו חדש ביני לבין איציק כי התחלנו לשחק יותר טוב. במשחקים בהמשך רואים שאנחנו משלבים כוחות ביחד".
זה גרם לדין להבקיע גול, זה בטח שווה משהו. "ברור, זאת הייתה הטקטיקה", צוחק זוהר. "נתנו לברזילאים לחשוב שאנחנו רבים ואז הכנסנו להם גול".
מירושניקוב: "כן, הם היו בהלם שם, זה נכון".
4 צפייה בגלריה
משתתפי גולסטאר אולסטאר
משתתפי גולסטאר אולסטאר
משתתפי גולסטאר אולסטאר
(צילום: באדיבות HOT)
הצופים הנאמנים של הפורמט כנראה זוכרים שלא מדובר בהיתקלות הראשונה של מירושניקוב, שבעונה השישית הגיע לכדי עימות עם השף יונתן רושפלד, עימות שבסופו של דבר הביא להרחקתו של רושפלד מהעונה בעקבות כרטיס אדום ששלפה לו ההפקה. רושפלד האיץ במירושניקוב "לצאת מהארון", מספר ימים אחרי שרדף אחרי חברו לקבוצה, אושר קסרי, כשהוא אוחז מוט ברזל ומטיח בו שהוא "נכה מגעיל". מירושניקוב מתעקש שלא מדובר בדפוס.
"התאקל עם רושפלד זה לא משהו שתכננתי", הוא מבהיר. "בסופו של דבר רושפלד עבר את הגבול. אם אני ואיציק היינו הולכים מכות ולא היינו יכולים לעצור את עצמנו, זה היה לעבור את הגבול. הוא הרים שם יד על מישהו ואני חושב שמחובתי היה להגיד לו מה שאני חושב. מול איציק לא הייתה שום כוונה, איציק הוא שחקן שתורם לקבוצה".
זוהר: "בסך הכל זה היה ריב ספורטיבי ב-50 מעלות חום, מול הקבוצה הכי טובה בברזיל בכדורעף חופים - ריב שבהחלט עדיף שהוא לא היה קורה, אבל אם כבר קרה הוא נשאר על החול בברזיל, כמה דקות אחרי זה לחצנו יד והתחבקנו והמשכנו הלאה, לעונה שהיא לדעתי העונה הכי טובה של גולסטאר אבר. מבחינה מקצועית, מבחינה טלוויזיונית, רגש, צחוקים, הכל".
4 צפייה בגלריה
גולסטאר אולסטאר
גולסטאר אולסטאר
הגיעו להשקה עם אותה חולצה. מירושניקוב וזוהר
(צילום: אמיר מאירי)
נפגשתם מאז שהצילומים נגמרו? נרמלתם את היחסים? מירושניקוב: "בטח, מלא פעמים. הגענו אפילו להשקה עם אותה חולצה. יותר מזה?".
מי הייתם מעדיפים שלא יצפה בפרק הזה? מירושניקוב: "הילדים שלך ואמא שלי".
זוהר: "תכלס. האימהות שלנו. למרות שהן מכירות את הבנים שלהן ומבינות שלא מסתתרת פה שום כוונה רעה או זדון, זה הכל מהרצון לנצח. אני שמח שהתקרית קידמה את העונה אבל מתנצל בפני דין ובעיקר בפני הילדים שצופים בנו, ומאחל להם שנה וחתימה טובה".
מירושניקוב: "ואני רוצה להוסיף עוד דבר, בהמשך התוכנית ברור שיהיו עוד רוחות סוערות וקללות, וצריך לקחת דברים בפרופורציות. אנחנו ווינרים ובאנו לנצח ובגלל זה לוהקנו לעונה הזאת".