מלחמת חרבות ברזל, שבה על פי ההערכות נרצחו ונפלו מעל 1,300 ישראלים, נפצעו אלפים ורבים נחטפו לרצועת עזה, נכנסת ליומה השישי, וכוכבים מתעשיית הבידור בעולם ממשיכים להביע את תמיכתם בישראל ברשתות החברתיות, כמו גם כוכבי הסדרה "חברים". "ביום שבת התרחש רצח היהודים ההמוני הגדול ביותר מאז השואה. אונס, עינוי, חטיפה והרג של אזרחים ישראלים- כולל ילדים, קשישים ותינוקות - זו עוינות לשמה", כתב אמש (ד') השחקן היהודי-אמריקאי דיוויד שווימר בחשבון האינסטגרם שלו, אחרי ששיתף פוסטים בנושא מוקדם יותר השבוע.
3 צפייה בגלריה
דייויד שווימר וקורטני קוקס
דייויד שווימר וקורטני קוקס
דיוויד שווימר וקורטני קוקס
(צילום: AP)
"כל ניסיון להצדיק את רצח העם הזה למעשה הגיוני, או חלילה לחגוג אותו, הוא אנטישמי ולא מתקבל על הדעת. חמאס זה ארגון טרור שמטרתו הכחדה של יהודים", כתב.
לכתבות נוספות בנושא:
עוד הוסיף השחקן שהביע את תמיכתו בישראל פעמים רבות: "אפשר להתנגד לחמאס ועדיין להתנגד למדיניות הממשלה בישראל, כמו גם להתנגד לנושא הכיבוש (כמו אזרחים ישראלים רבים), ולהאמין שלעם הפלסטיני יש את הזכות להגדרה עצמית ואת הזכות להגן על עצמו, וגם לבכות על אובדנם של אזרחים פלסטינים ועל ההרס של בתים, בתי ספר, בתי חולים ובתי תפילה שמתקיים כעת. אני מבכה על כל אלה התמימים שאיבדו את חייהם, אהוביהם, משפחותיהם וחבריהם, ומתפלל עבור אלה שעודם נעדרים".
קורטני קוקס פרסמה סטורי בחשבון האינסטגרם שלה שמחזק את הנפגעים בכל הצדדים ומגנה את פעולות הטרור: "ליבי נשבר בגלל כל הנשמות התמימות שאיבדו את חייהן במתקפות הטרור הנוראיות הללו במהלך השבוע האחרון. לא משנה מי אנחנו, לא משנה מאיפה אנחנו, לא משנה מה אנחנו חושבים, אני מתפללת שאולי איכשהו נמצא דרך לאהוב אחד את השני טוב יותר".
עוד הביע תמיכה ברשתות הזמר הלטיני מאלומה, ששיתף עם 63 מיליון עוקביו כי "מותם של ישראלים ופלסטינים חפים מפשע שובר את נשמתי. אין מקום בעולם שלנו לכזו שנאה ואלימות. נתפלל לשובם של החטופים בבטחה, ולמען המשפחות שמתמודדות עם אובדן מעבר לכל דמיון".
"אני רואה כל כך הרבה כתיבה זהירה ופואטית, חיבוק ידיים וניסיון לתת הקשרים ולראות את הדברים מבעד לעדשות הפילוסופיות האישיות של פוליטיקה מסוימת. בסדר גמור, זה טוב לכולם. זה נחוץ", שיתפה הזמרת דמי לובאטו בסטורי בחשבון האינסטגרם שלה, טקסט שממקד את השיח במה שחשוב מעל הכול - הרג של אזרחים תמימים. "אבל לצד כל מה שנאמר: רצח של חפים מפשע זה דבר שלעולם אסור לקבל. חילול של גופות זה דבר שלעולם אסור לקבל. לקיחת ילדים כבני ערובה זה דבר שלעולם אסור לקבל. חגיגת רצח - במיוחד רצח של אזרחים - זה דבר שלעולם אסור לקבל.
3 צפייה בגלריה
דמי לובאטו
דמי לובאטו
"רצח של חפים מפשע זה דבר שלעולם אסור לקבל". דמי לובאטו
(Matt Winkelmeyer/Getty Images)
"לתרץ ולהצדיק פשעי מלחמה משמעו להפשיט את ממד האנושיות הן מהקורבנות והן מהמבצעים. אז אל תעשו את זה. התפללו עכשיו עבור מיליוני הישראלים והפלסטינים שנפגעים כעת בגלל האלימות של אתמול וכל מה שהוביל אליה".
חברי וואן ריפבליק, שהופיעו בישראל ב-2017 ובקיץ האחרון, גינו את מתקפת הטרור הרצחנית: "הטרור שהתחולל בימים האחרונים בישראל ריסק אותנו ושבר את ליבנו", פרסמו חברי הלהקה בחשבון האינסטגרם שלהם. "עוצמת ההרס וחוסר היגיון כזה אינו מובן. המוח לא מסוגל לעבד סוג כזה של רוע. הדברים שנעשו הם נוראיים. הם חולים ופראיים והם חוגגים. בואו נהיה ברורים לחלוטין - זה טרור. אנחנו כלהקה לעולם לא יכולים להסכים למה שנעשה לאנשים חפים מפשע. ליבנו עם הקורבנות ועם כל אלה שחייהם התנפצו בגלל הסיוט הזה".
"כאימא, אני מתקשה למצוא מילים להביע את הייאוש והזעם שלי על הרצח והחטיפה האכזרית של יהודים בישראל בימים האחרונים", כתבה אמש (ד') השחקנית ריס וויתרספון. "אנו עדים לחלקיה האפלים ביותר של האנושות. כשהקונפליקט הזה מתגבר, אני מתפללת עבור המשפחות שמתמודדות יום-יום עם הזוועה הבלתי ניתנת לתיאור. אני מתפללת לשלום ולסופו של החושך הזה. אני מתפללת שהחלקים הטובים יותר באנושות שלנו ינצחו. עכשיו, כשאני אוספת מידע על משאבים שיוכלו לסייע ולהרגיע - אחלוק עוד בהמשך עם כולכם. בבקשה שאלוהים יעזור לנו למצוא את הדרך שלנו".
גם השחקנית לאלי אספוסיטו ("קטנטנות") ביקשה להביע תמיכה בישראל ופרסמה פוסט תמיכה: "אני רוצה לשלוח את אהבתי לעם ישראל, לכל החפים מפשע שסובלים מהסכסוך העוין והבלתי אפשרי הזה. כמה זה עצוב, קשה להאמין שכל העולם צופה בזוועה הזאת ולא יכול לעשות כלום. האדישות האנושית הזאת בלתי מתקבל על הדעת. לכל אהובי וחבריי, המשפחות והמעריצים היקרים שלי, אני שולחת את אהבתי".
לא רק אספוסיטו הביעה תמיכה, גם כריס מורנה - היוצרת המיתולוגית של "קטנטנות", שבה השתתפה אספוסיטו - שיתפה סטורי תמיכה: תמונה של עין דומעת, שממנה משתקף דגל ישראל.
3 צפייה בגלריה
הסטורי של כריס מורנה, יוצרת "קטנטנות" ו"המורדים"
הסטורי של כריס מורנה, יוצרת "קטנטנות" ו"המורדים"
הסטורי של כריס מורנה, יוצרת "קטנטנות" ו"המורדים"
(צילום: אינסטגרם)
גם השחקנית קייטלין אולסון, כוכב הסדרה הקומית "פילדלפיה זורחת", הביעה תמיכה בישראל וכתבה: "אני מתקשה למצוא את המילים המדויקות אבל אני לא יודעת אם הן קיימות. הלב שלי מרוסק וכך צריך להיות גם שלכם. אין הצדקה בעולם למה שקורה בישראל... אני אוהבת את חבריי היהודים ועומדת לצדם, ואם יש עוד שאני יכולה לעשות, אנא האירו עיניי".
הנ"ל מצטרפים לשורה ארוכה של מפורסמים שהביעו את תמיכת בישראל בימים האחרונים, בהם השחקנית ברברה סטרייסנד, שכתבה: "מאז ששמעתי על המתקפה המזעזעת על ישראל, שבה אזרחים חפים מפשע נלקחו כבני ערובה, אני מזועזעת ומעורערת. המתקפה הזו אכזרית ללא שמץ אנושיות או חמלה", ושיתפה לינק לתרומה. גם מחברת ספרי "הארי פוטר", ג'יי. קיי רולינג, כתבה על רצח אכזרי של תינוקות בעוטף עזה: "עכשיו נראה את אלו שהצדיקו אונס, רצח ועינויים מצדיקים גם את זה". עוד הביעו את תמיכתם מדונה ומנהלה הישראלי גיא עוזרי, גל גדות, נטלי פורטמן, קריס ג'נר, קייטלין ג'נר ועוד.
מוקדם יותר השבוע גם ג'רי סיינפלד כתב ל-1.3 מיליון עוקביו באינסטגרם: "הלב שלי נשבר מההתקפות ומהזוועות האלה, אבל אנחנו עם חזק מאוד גם בליבנו וגם בראשנו. אנחנו מאמינים בצדק, חופש ושוויון. אנחנו שורדים ופורחים לא משנה מה. תמיד אעמוד לצד ישראל ולצד העם היהודי".
בין הכוכבים הנוספים שהביעו את תמיכתם בישראל היה אפשר למצוא גם את הקומיקאית איימי שומר, המפיק היהודי-בריטי מארק רונסון, זמר הארנ'בי האמריקאי אשר, דברה מסינג ("וויל וגרייס") והשחקן והקומיקאי האמריקאי מייקל רפפורט, ששיתפו את עוקביהם בפוסטים שמסבירים את המצב, כמו גם ג'יימי לי קרטיס ("האלווין"), גיטריסט להקת גאנז אנד רוזס סלאש, מארק האמיל ("מלחמת הכוכבים"), השחקנית לינדה קרטר שגילמה את וונדר וומן בסדרת הטלוויזיה המקורית, כוכבת "בוורלי הילס 90210" שאנן דוהרטי, הדוגמנית סופיה ריצ'י, שרה מישל גלר ("באפי ציידת הערפדים"), נואה שנאפ ("דברים מוזרים"), קלואי קרדשיאן, כוכבת "יומני הערפד" נינה דוברב, הזמר אדם למברט, קייט וולש ("האנטומיה של גריי"), השחקנית מישל טרכנטברג ("אחת שיודעת"), השחקנית אשלי טיסדייל ("היי סקול מיוזיקל") ועוד ששיתפו סרטונים של המתרחש בישראל ופרסמו מחדש פוסטי הסברה.
פורסם לראשונה: 11:03, 12.10.23