כמעט שבעה שבועות חלפו מאז זומן סוכן הדוגמניות שי אביטל לחקירה במשטרה אחרי שהוגשו נגדו 26 תלונות על עבירות מין לכאורה - והוא טרם הגיע לארץ. יושבת ראש ארגון נעמ"ת חגית פאר שיגרה הבוקר (חמישי) מכתב חריף למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי, ובו היא מפצירה להחזירו לישראל בדחיפות.
"אנו פונות אליך בבקשה לפעול מיידית להבאתו לישראל של סוכן הדוגמניות שי אביטל לחקירה ביחס לתלונות החמורות לכאורה", כתבה פאר. "זאת מבלי לנהל עמו משא ומתן ומבלי להיכנע לתכתיביו. לא יעלה על הדעת שחשוד לכאורה בעבירות מין חמורות יכתיב למשטרה את תנאי חזרתו לארץ כדי להיחקר".
1 צפייה בגלריה
שי אביטל
שי אביטל
"לפעול מיידית להבאתו לישראל". שי אביטל
(צילום: יריב כץ)
פאר התייחסה בין היתר למכתב ששלח למשטרה עורך דינו של אביטל, ששי גז, ובו דרש עבור מרשו פגישה עם עורכי דין ושחרור בערבות כתנאי להגעתו. "לא יעלה על הדעת שאדם שחשוד לכאורה בפגיעות מיניות חמורות יכתיב למשטרת ישראל תנאים".
פאר הוסיפה: "איזה מסר זה מעביר לציבור, וחמור הרבה יותר, איזה מסר זה מעביר למתלוננות, שאזרו אומץ וכוחות נפש עצומים על מנת לפנות ולהתלונן. לאור האמור, אנו פונות אליך בבקשה לפעול מידית להבאתו לישראל בכל דרך חוקית אפשרית".
אביטל, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, שוהה כעת בבודפשט, אולם החשדות הגיעו לאוזניהם של אנשי בית חב"ד בבירת הונגריה - והם הודיעו לו כי הוא אינו יכול להגיע יותר לבית חב"ד בעיר.