השירים שנבחרו לייצג את המדינות המשתתפות באירוויזיון 2020 ברוטרדם, לא ישתתפו באירוויזיון בשנה הבאה. כך מודיע היום (ו') איגוד השידור האירופי, יומיים לאחר שבוטלה רשמית תחרות השירה האירופית.
המדינות יוכלו לבחור האם לשלוח לתחרות בשנת 2021 את הנציגים שנבחרו השנה, אולם ייאלצו לבחור שיר חדש. "ה-EBU וחבריו בודקים כעת תוכניות אלטרנטיביות, שאינן תחרות, כדי לעזור לאחד ולבדר קהל באירופה בתקופה הקשה הזו", נכתב בהודעה מטעם האיגוד.
1 צפייה בגלריה
עדן אלנה
עדן אלנה
עדן אלנה - תייצג את ישראל בשנה הבאה?
(צילום: משה נחומוביץ')
כזכור, השיר שנבחר לייצג את ישראל השנה הוא Feker Libi שכתבו דורון מדלי ועידן רייכל. מי שנבחרה לייצג את ישראל בתחרות היא עדן אלנה, שזכתה בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". לאחר שנודע דבר ביטול התחרות, הגיבה אלנה ואמרה בבכי בשידור חי : "אתם לא יודעים כמה זה מבאס. אני בשוק לא יודעת איך לעכל את זה. אני ממש עצבנית. רציתי לנצח והרגיש לי שיש לי סיכויים ממש טובים".
כבר בתחילת חודש מרץ הוחלט כי המשלחת הישראלית לא תגיע לכנס המשלחות הרשמי של התחרות בהולנד. לאחר מכן בוטלה השתתפותה של נציגת ישראל, עדן אלנה, בצילומי הקליפים לתחרות, שהתקיימו גם הם במדינה המארחת. זאת על רקע החשש מהידבקות בנגיף ובעקבות הוראות משרד הבריאות וההנחייה שלא לטוס לחו"ל.