לא מוכנים לשלם 300 אלף שקלים לאמן: עיריית אור יהודה ניהלה משא ומתן עם עומר אדם לקראת הופעה ביום העצמאות הקרוב, נציגיו של הזמר ביקשו כ-300 אלף שקלים עבור 40 דקות, ובעירייה הודיעו: נוותר על שירותך.
גורמים בעירייה אמרו ל-ynet: "אין שום אמן בארץ ששווה את הסכומים האלה בתקופה הזאת ואנחנו כעירייה לא נאפשר להוציא מאות אלפי שקלים על הופעה של פחות משעה ביום העצמאות".
1 צפייה בגלריה
עומר אדם
עומר אדם
עומר אדם
(צילום: יאיר שגיא)
בשנת 2019 אותו אדם הופיע באותה אור יהודה תמורת סכום שמתקרב ל-300 אלף שקלים. על כך אמרו בעירייה כי הזמנים הם לא אותם זמנים, וכי הקורונה שינתה את המפה. "בסכומים האלה אנחנו נביא שניים-שלושה אמנים לא פחות טובים. צריך לזכור שמדובר בכסף ציבורי ובהתאם לכך אנחנו נוהגים".
מטעמו של עומר אדם נמסר: "המידע המוצג בכתבה שגוי ואנו מסרבים לקחת חלק ב'פסטיבל התלונות' השנתי על מחירי ההופעות ביום העצמאות. גם השנה, כבכל שנה, נמצא את הדרך לשמח ולהפתיע את עם ישראל - בכבוד ובגאווה".
אדם עצמו עמד בלב סערה ציבורית בחודש האחרון אחרי ששירו "קאקדילה" גרר גינויים על כך שהוא פוגע באוכלוסייה הרוסית בישראל. על כך הלינה גם שרת התחבורה מרב מיכאלי והדבר גרר תגובות נוספות בהן של השחקנית והדוגמנית יוליה פלוטקין, שביקשה להחרים את השיר. זמן קצר אחר כך - עם או בלי קשר לשיר - הודיעה עיריית פתח תקווה כי היא מבטלת את ההופעה של אדם שתוכננה להיערך ביום העצמאות ותלתה את הביטול בשל ההגבלות הלא ידועות של נגיף הקורונה.
בתוך כך, עיריות ברחבי הארץ מתחילות להיערך למופעי יום העצמאות כשהנחת המוצא כרגע היא שההופעות ייערכו כסדרן, ולכן ישנה התקדמות במשאים ומתנים מול אמנים שונים וגם סיכומים שונים, אבל עם החתימות מחכים למועדים סמוכים יותר לקיום החגיגות בשל חוסר הוודאות כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה.