ב-5 בספטמבר 1964 נרצח אהרון לופו בן ה-30 בחדר המדרגות בכניסה לביתו מירייה בודדת מרובה עוזי. על אף שנעצר חשוד ברצח, שהכחיש את הדברים ולאחר מכן גם נטל את חייו - בחודשים הבאים נרצחו עוד שני קורבנות בדיוק באותו אופן, אך זהות הרוצח מעולם לא נחשפה. 60 שנה לאחר מכן, עורכת הדין והפודקאסטרית החובבת דפנה שחק (בקריינותה של עדי דרורי) שבה לאותו רצח משולש בהסכת חדש בניסיון לפענח את התעלומה. כך נפתחת העלילה של "המפצחות", פודקאסט עלילתי בלשי מבית "מדברים עברית". האזינו לפרק הרביעי בסדרה
עלילת הפרק הרביעי של "המפצחות" ממשיכה את החקירה הבלשית ששחק פצחה בה ביחד עם מירי נחום (בקריינותה של טלי קרק), סגן ניצב בדימוס וחוקרת משטרה בעברה, בליקוט של עדויות, פיסות עיתונים ומידע מפוזר. הפעם שחק ונחום מארחות בפודקאסט את אבי דוידוביץ', קרימינולוג המתמחה ברוצחים סדרתיים, כדי שיעזור להן להבין האם האחראי על הרצח המשולש היה אכן הרוצח הסדרתי הראשון של המדינה. מאחורי הקלעים חיי האהבה של דפנה ממשיכים להדליק אצל נחום שלל נורות אזהרה.
1 צפייה בגלריה
ראיות אילוסטרציה
ראיות אילוסטרציה
תעלומת הרצח המשולש
(צילום: Shutterstock)
את הפודקאסט כותבות נילי אסיא ומעין רוגל, סופרות מתח ובילוש ששיתפו פעולה בפודקאסט הספרותי "סופרות לאחור". הפרשה ההיסטורית היא בדיונית, אך נכתבה בהשראת פרשה אמיתית משנות ה-60 המוקדמות. ההסכת הוא חלק מז'אנר הו-דאן-איט ("מי עשה זאת?", בעגה האגתה-כריסטית), שהפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות עם להיטים דוגמת הסדרה "רק רוצחים בבניין", שעוסקת גם היא בפודקאסטרים חובבים המפענחים מקרי רצח, או סרטי "רצח כתוב היטב".
לפרקים הקודמים: