המבורגרים בצל הרקטות: מסעדות מאשקלון ועוטף עזה מתארחות באולפן
(צילום: משה מזרחי)
צפו: ההמבורגריות בעוטף עזה חוגגות את יום ההמבורגר הבינלאומי
מרימים להמבורגר: מסתבר שגם לקציצת הבשר הכי פופולרית בעולם יש את יום השנה שלה, מה שאומר שכדאי לחגוג את המאורע עם המבורגר הום מייד, כזה שהכנתם בעצמכם והרכבתם בדיוק איך שאתם אוהבים.
שימו לב לכמה כללים חשובים שיעזרו לכם כל הדרך אל ההמבורגר המושלם שלכם. כדאי להשקיע בלחמניית המבורגר שווה, והיום תוכלו למצוא אותן לא רק במאפיות נחשבות עם שם, אלא גם בסופר הקרוב למקום מגוריכם. אל תשכחו שתמיד גם אפשר לאפות בעצמכם.
אינפו המבורגר
ומילה אחת על הבשר: אנחנו לא רוצים ביום חגיגי כזה להישמע נדושים אבל רק נזכיר שתמיד הכל מתחיל בחומרי גלם. תמצאו לכם את האיטליז שאתם מחבבים, וזה יכול להיות כל אחד - כל עוד הוא נחמד לכך שלכם.
אל תוותרו על מיונז טעים או איולי כזה שהכנתם בעצמכם. גם עגבנייה מתקתקה, בצל וחסה פריכה יעשו את העבודה. היום מרימים להמבורגר.

ההמבורגר של חיים כהן

המצרכים (ל-4 מנות):
1 ק״ג בשר טחון אונטריב או צוואר (אלה חלקים עם המון טעם). מי שרוצה המבורגר קצת יותר שמן ועסיסי שיבקש מהקצב שישים בתערובת גם 20 אחוז שפונדרה. חשוב שהטחינה של הבשר תהיה סמוכה לעשייה מעט מלח מעט פלפל שחור
1 צפייה בגלריה
(צילום: ירון ברנר)
אופן ההכנה:
  1. לשים בקערה את הבשר כחמש דקות, עד שמרגישים שכל הבשר הטחון מתחבר בחזרה.
  2. יוצרים בידיים קציצות או כדורים.
  3. צולים את ההמבורגר על להבה חזקה משני הצדדים, מתבלים במלח ובפלפל. מוציאים את ההמבורגר ונותנים לו לנוח כמה דקות. מחזירים את ההמבורגר שוב למחבת לצלייה בחום בינוני וצולה את ההמבורגר עד לצלייה מושלמת משני הצדדים.
  4. אם נוצר סדק בהמבורגר שלכם - זה ממש בסדר, לא להיבהל, זה רק אומר שהוא לא דחוס.