משפחות הנספים באסון מירון מתאחדות לראשונה בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית. לקראת ההצבעה היום (ב') בכנסת על שתי הצעות שונות לחקירת האסון האזרחי הגדול בתולדות המדינה, קוראות המשפחות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקדם הקמה של ועדה ממלכתית, כפי שמציעה מפלגת יש עתיד - ולדחות את הניסיונות להסתפק בוועדה ציבורית, שאותה מבקשות המפלגות החרדיות.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
במכתב ששיגר "פורום המשפחות השכולות של קדושי מירון" לנתניהו, הבהירו: "ברצוננו להגיד בקול רם, ברור, חד-משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים, כלל המשפחות כאיש אחד, כי אנו דורשים רק ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה", הם הדגישו את המילה "רק" בקו. המשפחות הסבירו: "אנו סבורים כי רק ועדת חקירה ממלכתית תביא למיצוי החקירה בצורה מוחלטת".
2 צפייה בגלריה
משפחות הנספים במכתב דרישה לוועדת חקירה ממלכתית
משפחות הנספים במכתב דרישה לוועדת חקירה ממלכתית
משפחות הנספים במכתב הדרישה לוועדת חקירה ממלכתית
בני המשפחות מתחו ביקורת מרומזת על המפלגות החרדיות, וכתבו: "לדאבוננו הרב, בימים האחרונים עולים קולות המעוניינים בחקירה אשר איננה במסגרת ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה". הם הוסיפו: אנו רואים את אסון מירון כיום הכיפורים האזרחי של מדינתנו, ומטרתנו כי ועדה זו תמנע את האסון הבא - ויחד עם זאת תמצה את הדין בצורה הנכונה ביותר עם כלל הגורמים".
ביום חמישי השבוע יציינו המשפחות את מלאת השלושים יום לאסון האזרחי הגדול במדינה, שבו קיפחו את חייהם 45 ממשתתפי הילולת ל"ג בעומר במירון. 64 ילדים נותרו יתומים לאחר שאיבדו את אביהם באסון. היתום ה-64 נולד אור ליום שישי האחרון. שלושה שבועות בדיוק לאחר שיצא בעלה ולא שב, ילדה אלמנתו של יוסף גרינבוים, חסיד ויז'ניץ שנספה באסון מירון – בן. האלמנה סיפרה כי בכוונתה לקרוא לרך הנולד על שם אביו שנספה בגיל 22.
2 צפייה בגלריה
ההרוגים באסון
ההרוגים באסון
ההרוגים באסון
קראו עוד בערוץ היהדות: