בתוך שלושים יום איבד יו"ר זק"א, יהודה משי-זהב, את אחיו משה, אמו שרה זיסל שנפטרה בשבוע שעבר מקורונה - וכעת אביו, הרב מנחם מנדל. האב, בן ה-83 בפטירתו, נפטר בית החולים הדסה עין כרם, לאחר שהתמוטט בביתו ביום שישי. הלווייתו תצא עוד הלילה (מוצ"ש) מביתו - לבית העלמין בהר הזיתים, כמנהג ירושלים.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
"עלה המוות בחלוננו, שבר על שבר על שבר הושברנו", כתב יו"ר זק"א, בפוסט שפרסם מיד עם צאת השבת. "מכה אחר מכה: אחי הצעיר משה ז"ל", פירט. האח נפטר ממחלה לפני כשלושה שבועות, בגיל 59. "אמי מורתי ז"ל ועכשיו אבי מורי ז"ל - וכל זה בתוך שלושים יום. גדול כים שברנו, מי ירפא לנו?"
(צילום: שמוליק דודפור)

"ריבונו של עולם, אני יודע שאתה מעמיד אותנו בנסיון, נסיון קשה וכואב. אוי, כמה כואב", הוסיף. "אבל אני מבטיח לך שאפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה, בוודאי גם שם נמצא ה' יתברך. כי אני יודע שכשאבא נותן מכות זה רק מאהבה. אמשיך לאהוב אותך בכל לבבי, בכל נפשי ובכל מאודי. ללכת בדרך התורה והמצוות, להגביר פעלים במעשי החסד והרחמים, כפי שחינכו אותי הורי היקרים ז"ל. הנאהבים והנעימים שבחייהם ובמותם לא נפרדו".

"ליקוי מאורות של המנהיגים שלנו"

בריאיון לאולפן ynet סיפר השבוע יהודה משי זהב, כי אמו נדבקה בקורונה במסיבת חנוכה, "שכל מי שנכח בה – נדבק" כדבריו. "אנחנו שמרנו על ההורים שלנו כמו על אתרוג יקר במשך כל השנה, שאף אחד לא יתקרב אפילו. אחי גר אצלם בבית ולא נתן לאיש להתקרב. "אבל בחנוכה אחי היה בחו"ל", הסביר.
אמו הייתה בת 80 בפטירתה – "אישה בריאה ופעילה", הדגיש. "היא הייתה אישה חיונית, פעילת חסד גדולה, עולם שלם של נתינה ללא שום בעיות בריאות – אבל נדבקה בקורונה, נפגעה בריאות ולאט-לאט זה נגמר".
2 צפייה בגלריה
הרב מנחם מנדל
הרב מנחם מנדל
הרב מנחם מנדל משי זהב עם בנו, יהודה משי זהב
האבל האישי נגע בזעם ציבורי גדול, ויו"ר זק"א - מי שחודשים מסתובב בבתי החולים ובבתי העלמין במסגרת תפקידו - התבטא בחריפות רבה על ההפרות במגזר החרדי: "זה ליקוי מאורות של המנהיגים שלנו. אני אומר את זה בכאב לב: לדעתי, הם יותר גרועים ממכחישי השואה, הרי מכחישי השואה מכחישים את ההיסטוריה - ופה הם מכחישים את ההווה... רק לראות את המשפחות של אותם חולים שיושבים בפרוזדור - כמה כאב, כמה זעקות, כמה דמעות. השבוע הייתי בבית החולים ונגמר להם הטישו. פשוט נגמר להם. הבאתי להם טישו".
"מה קרה למנהיגים האלה?" הוסיף. "איך הם יכולים להגיד, 'ידינו לא שפכו את הדם הזה?' הרי מסתובבים פה אנשים שחשודים ששפכו דמים, גם אם קוראים להם 'רבנים'. אין בית שאין בו מת, אין בניין, אין שכונה. אתה מסתובב בשכונות החרדיות ורואה לוחות מודעות, והן מתחלפות כמו בסרט נע. כל כמה שעות מתאפס הלוח עם שמות חדשים של נפטרים".
2 צפייה בגלריה
משי זהב ואמו שרה
משי זהב ואמו שרה
משי זהב ואמו שרה

"זה פשוט ליקוי מאורות של מנהיגים, לא היה דבר כזה בציבור שלנו שככה יזלזלו. אלה אנשים שמדביקים את הקהל שלהם - וכל אחד מהם הוא פצצה מתקתקת. טיל בליסטי שמזיק ופוגע במישהו".
משי זהב הביע זעם גם על הציבור החרדי עצמו: "כל מה שקורה פה בציבור שלנו, זה פשוט לא ייאמן. הוא הרי אמור להיות אמון יותר מכל אחד על 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. על כל בעיה רפואית אנחנו יודעים לרוץ למיטב הרופאים - לפרופ' הכי גדול, לרב פירר, הופכים את העולם. אז מה קרה פה בסיפור הזה?"