1 צפייה בגלריה
אביר קארה נפתלי בנט
אביר קארה נפתלי בנט
קארה וח"כ בנט
אביר קארה, מייסד תנועת העצמאים "אני שולמן", הודיע היום (שלישי) על הצטרפותו למפלגת ימינה של נפתלי בנט. ה"שולמנים" צפויים לקבל חמישה שריונים בשתי העשיריות הראשונות ברשימה.
"אנחנו צריכים לקחת את הדברים שלנו ולתרגם אותם שלב אחד קדימה", אמר קארה בשיחת זום עם בנט. חייבים להמשיך בריצת המרתון, אי אפשר להשתמש באותם פוליטיקאים ישנים, אי אפשר להשתמש באותה ממשלה. הצלחנו להביא לכך שבכנסת הבאה לא יהיה 'שולמן' אחד, קיבלנו החלטה להצטרף עם חמישה נציגים למפלגה הטובה ביותר וזאת שהולכת להיטיב כמה שיותר עם עצמאים".
קארה אמר עוד: "אנחנו מצטרפים לימינה ואני קורא מפה לכל החברים וכל המשפחה הזאת: בואו נביא ראש ממשלה חדש, ב-23 במרץ נביא לכאן ראש ממשלה חדש עם אותם עולמות ואנרגיה. אני יודע שרק לבנט אכפת באמת מהכלכלה, מהעצמאים ומהמדינה. עבדתי עם בנט בתקופת הקורונה וראיתי איש חדור מטרה ומלא במוטיבציה".
ח"כ בנט אמר: "מזל טוב ל'שולמנים, מברוק גדול על היום הזה. ימינה וה'שולמנים' היום זו משפחה אחת. עשיתם פה כברת דרך אדירה, והיום אנחנו הופכים להיות הבית של חצי מיליון עצמאים ובעלי עסקים בישראל. בממשלה הבאה שאני אקים אנחנו צריכים עוד אנשי עשייה, לא פוליטיקאים. במשבר הקורונה לא היה אף נציג של המגזר העסקי, והדבר הזה הולך להשתנות".
בהתייחסו לתנועת העצמאים ולמנהיג שלה, אמר בנט: "בשנה וחצי האחרונות, בהובלה של אדם שנקרא אביר קארה, עשיתם היסטוריה, העליתם את העסקים לראש התורן. אביר הוא לא פרופסור, הוא בן אדם מאוד חכם. הוא בא מהשטח וכמו כל בן אדם שבא מהשטח הוא נכנס לזירה. אני לא מלכת אנגליה, אני רוצה פייטרים כמו אביר וכמוכם".
שיחת נתניהו עם העצמאים

קארה, יליד גבעון החדשה, הקים לאחר שירותו הצבאי עסק לשטיפת מכוניות ובהמשך פנה לתחום גידול ואימון סוסים. באוקטובר 2019 הוא הקים את קבוצת הפייסבוק "אני שולמן" - ולאחר מכן מצא עצמו מנהל את קבוצת העצמאים שמנסה להיטיב עמם עוד לפני משבר הקורונה וביתר שאת במהלכו.
מוקדם יותר היום הודיע אביעד בן סדון, שנמנה עם מייסדי תנועת "אני שולמן", על הצטרפותו למפלגת תל"ם בראשותו של ח"כ משה (בוגי) יעלון. "אביעד, שמכיר היטב את המצוקות האמיתיות מקרוב, ייקח חלק פעיל במאבק שלנו לשיקום הכלכלה והמענה לאבטלה", אמר יעלון.

השיחה האחרונה של קארה עם נתניהו

ביום רביעי שעבר עוד הספיק קארה להשתתף בשיחת ועידה שקיימו אנשי "אני שולמן" עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעוד העצמאים דיברו עם נתניהו על הקושי הכלכלי שאיתו הם מתמודדים, הזכיר ראש הממשלה נושאים אחרים, כדוגמת האיום האיראני, ואף עודד אותם להצביע עבורו.
העצמאים הגיעו לשיחה עם ראש הממשלה ברגשות קשים, לאחר שנה קשה שבה הממשלה פתחה וסגרה את עסקיהם ללא פיצוי הולם לטענתם. כשהעסקים של רובם סגורים כבר חודשים, ציפו העצמאים מקבוצת "אני שולמן" שנתניהו יספר על התוכניות הממשלתיות להוצאתם מהבור שאליו הוכנסו - אך התבדו.
עו"ד גיא קנפו, שהשתתף בשיחת הזום עם ראש הממשלה, סיפר לאחר מכן ל-ynet כי "רצינו לשאול אותו מה הוא מתכוון לעשות למען העצמאים ומה עם המענקים שלא מתקבלים, והוא התחיל לדבר איתנו על האיראנים ועל דברים שעשה בשנים עברו. הרגשנו מרומים".
קארה בריאיון לאולפן ynet בדצמבר האחרון
(צילום: ניצן דרור)

בשלב מסוים הרוחות בשיחה התלהטו. עודד בבאי, בעל חנות בגדים שפעיל במחאת השולמנים, פנה לנתניהו ואמר בכעס כי "אנחנו סוטים מהנושאים המרכזיים. אתה גורם לזה שמעמד הביניים קורס, כלכלת ישראל קורסת, אין לנו מה לאכול מחר - ואתה מדבר איתנו על בחירות? אנחנו לא מטומטמים, אתה משחק איתנו". עודד מצא את עצמו מושתק בשיחה, וראש הממשלה המשיך בדבריו.
בבאי, שתקף את נתניהו במילים קשות, המשיך: "איפה היית בעשרת החודשים האחרונים? אני, אביר קארה ו-300 אלף שולמנים חיפשנו אותך ואת שר הכלכלה. אני ואשתי הקוסמטיקאית היינו סגורים כבר 150 יום בשנה האחרונה, אני חי מחסכונות שחסכתי במשך 35 שנים. לא ויתרתם על שקל אחד מהמשכורת שלכם, איפה הלב שלך? איפה המצפון שלכם? נשאר לי מלאי של יותר מ-150 אלף שקל, שאני יכול לעשות ממנו עכשיו רק חמוצים".
בתחילת השבוע פורסם לראשונה ב-ynet כי פרופ' גבי ברבש, שבעבר היה מנכ"ל בית החולים איכילוב בתל אביב ומנכ"ל משרד הבריאות, נועד באחרונה כמה פעמים עם יו"ר ימינה בנט ודן עמו על האפשרות להצטרף לחיים הפוליטיים. למחרת נפגש ברבש גם עם מספר 2 בימינה, ח"כ איילת שקד.