מטען חבלה התפוצץ בביתו של כתב ynet חסן שעלאן: "האישה והילדים מפחדים"

השר לביטחון פנים עמר בר לב אמר בצהריים (יום שישי) - שעות לאחר שמטען חבלה התפוצץ בביתו החדש בבאקה אל גרבייה של כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" חסן שעלאן ואחרי הירי לביתו בטייבה לפני כשבועיים - כי שוחח עמו הבוקר. "אמרתי לו שמשטרת ישראל מתייחסת לאיומים עליו במלוא כובד הראש ושלא אניח לאלימות נגד עיתונאים להתרחש במשמרת שלי בלי תגובה".
בלילה התפוצץ מטען חבלה בביתו החדש שעלאן בבאקה אל גרבייה. המטען הונח במקום וגרם לנזק בקומה הראשונה והשנייה בבית. שעלאן ומשפחתו לא שהו בבית, אליו היו אמורים לעבור בחודש הבא, ולא היו נפגעים. פיצוץ עז נשמע ברחבי העיר, גם בשכונות מרוחקות מהבית. למקום הגיעו כוחות משטרה רבים שפתחו בחקירה ואספו ממצאים בזירה. על-פי החשד, שני אלמונים רכובים על אופנוע הגיעו סמוך לבית. אחד מהם ירד מהאופנוע, קפץ מעבר לגדר והניח את המטען.
6 צפייה בגלריה
חסן שעלאן בביתו ההרוס
חסן שעלאן בביתו ההרוס
חסן שעלאן בביתו ההרוס
הקיר בקומה השנייה בבית, שכפי שצוין לא היה מאוכלס, נהרס לחלוטין. שעלאן ורעייתו היו אמורים להגיע לבית לקראת המעבר אליו, אך במזל הם התעכבו והגיעו באיחור של כחצי שעה. "לא קיבלתי איומים ולא יודע מי עומד מאחורי הנחת המטען. אני מקווה לדעת", ציין.
6 צפייה בגלריה
חסן וילדיו נוח וחוסאם
חסן וילדיו נוח וחוסאם
חסן שעלאן וילדיו. "עדיין מפחדים"
רק לפני כשבועיים, כפי שצוין, נורה צרור של עשרות כדורים לעבר ביתו של שעלאן בטייבה, אך טרם נעצרו חשודים במעשה. "האישה והילדים עדיין מפחדים. מאז האירוע הראשון כולנו ישנים באותו חדר". הוא פנה למבצעים, שזהותם לא ידועה: "אם הם רוצים לצאת לתקשורת ולספר מה הסיבה לפגיעה בי אז בבקשה, שיגידו איזה טענות יש להם נגדי".
6 צפייה בגלריה
המשטרה פתחה בחקירה, לא היו נפגעים. סמוך לבית בבאקה אל גרבייה
המשטרה פתחה בחקירה, לא היו נפגעים. סמוך לבית בבאקה אל גרבייה
המשטרה פתחה בחקירה, לא היו נפגעים. סמוך לבית בבאקה אל גרבייה
חסן ציין כי בעקבות המקרים יעברו להתגורר במקום אחר: "אנחנו לא מתכוונים להישאר להתגורר בטייבה או בבאקה. נמצא בית במקום חסוי".
ארגון העיתונאים מסר בתגובה: "מטען נפץ התפוצץ בביתו של העיתונאי חסן שעלאן, זאת לאחר שלפני כמה שבועות נורו צרורות אל עבר ביתו. הטלת אימה ופגיעה בעיתונאים הן חציית קו אדום ופגיעה קשה באינטרס הציבורי. אנחנו קוראים למשטרה לבצע חקירה מהירה ולתפוס בהקדם את החשודים. אנחנו עומדים לצידו ולרשותו של עמיתנו חסן שעלאן בכל דבר ועניין".