1 צפייה בגלריה
יפעת שאשא ביטון, יאיר נתניהו
יפעת שאשא ביטון, יאיר נתניהו
יפעת שאשא ביטון ויאיר נתניהו
(צילום: קובי קואנקס, EPA)
חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון (תקווה חדשה), שמיועדת לתפקיד שרת החינוך, הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, על סך 500 אלף שקל. זאת בעקבות דבריו של נתניהו הבן בתוכנית רדיו שלפיהם ישראלים מתו מקורונה בשל החלטותיה כיו"ר ועדת הקורונה.
בתוכנית שהגיש בתחנת "גלי ישראל" ב-18 בדצמבר התייחס יאיר נתניהו לתפקודה של שאשא ביטון בוועדה ואמר: "היא לקחה את התפקיד הזה, ופשוט באופן הכי ציני, על הדם של אזרחי ישראל, אנשים מתו בגלל ההחלטות שלה, הפופוליסטיות שלה, יש היום אנשים שהם בקבר. שהם מתו בגל השני, שהיה אמור להיות גל שני, והשאלה כמה היה יכול להיות".
ריאיון עם דנה כשדי, שהגישה תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו, מרץ 2021
(צילום: ירון ברנר)

עוד אמר כי "היא גרמה לזה שהגל השני היה יותר גדול ממה שהיה יכול להיות אם היא לא הייתה דואגת 'לפתוח, לפתוח, לפתוח, לפתוח את הכול'. אז ההישג היחיד שלה זה תרומה להעצמת הגל השני של הקורונה. זה ההישג היחיד שלה בכל החיים הציבוריים". נתניהו הצעיר אף טען כי אביו כלל אותה ברשימתו רק מרחמים. "הוא היה מחויב להכניס אותה לרשימה לפי ההסכם עם כחלון, והכניסו אותה ממש כמעשה צדקה", אמר. "הכניסו אותה כי היא מסכנה ו'בוא נרחם עליה'. בלי שום סיבה".
לפי עורכי הדין של שאשא ביטון, אמיר טיטונוביץ ואפרת עקל אזולאי, ב-27 באפריל הם שלחו מכתב אזהרה לנתניהו ודרשו שיחזור בן מדבריו, אך הוא התעלם ממכתבם.
מטעמו של יאיר נתניהו נמסר בתגובה כי מדובר ב"ניסיון השתקה מקושקש והזוי של חברת כנסת שמתקשה להתמודד עם ביקורת סופר לגיטימית על תפקודה הכושל בוועדת הקורונה. דבריו של יאיר הם ביקורת סופר לגיטימית, עניינית ועובדתית, ואין בהם גרם של לשון הרע או דיבה. התנהלותה של שאשא ביטון מזכירה משטרים אפלים בהם אזרחים נרדפים על ידי פוליטיקאים שמנסים להשתיק ביקורת כלפיהם. שאשא ביטון מצטרפת לניסיונות של ארגוני השמאל הקיצוני לסתום לימין את הפה באמצעות טרור כלכלי ומשפטי - זה לא ילך לה. יאיר ימשיך לבקר את התנהלותה השערורייתית, ואת שאר עוולות אנשי השמאל בארץ".
בסוף השבוע שעבר נחסמו חשבונותיו של יאיר נתניהו ברשתות החברתיות לאחר שפרסם את כתובת המגורים של חבר הכנסת ניר אורבך מימינה וקרא למפגינים נגד ממשלת השינוי להגיע אליה. חשבונו בטוויטר נחסם ל-12 שעות ואילו חשבונות האינסטגרם והפייסבוק שלו נחסמו ליממה.
בחודש מרץ חייב בית משפט השלום בכפר סבא את יאיר נתניהו לשלם חצי מיליון שקל לפעילת "כחול לבן" דנה כשדי לאחר שרמז בטוויטר כי היא קיימה קשר אינטימי עם בני גנץ. עם זאת הכרעת הדין ניתנה מבלי שנתניהו הגיש כתב הגנה, ולכן הוחלט בהמשך כי אם ישלם לכדי הוצאות משפט בסך 4,500 שקל, יבוטל פסק הדין ולאחר מכן יתקיים משפט חוזר.