חנות הגינון שזכתה בימים האחרונים לפרסום מפתיע בעקבות טעות מביכה שעשה צוות הקמפיין של דונלד טראמפ, מנצלת כעת את המזל שנפל בחלקה, ומוכרת מזכרות הנושאות כיתובים שמשלבים בין מושגים מעולם הגננות לבין סיסמאות הבחירות של טראמפ.
גריפת עלים גריפה מגרפה אילוסטרציהגריפת עלים גריפה מגרפה אילוסטרציה
לגרוף שוב. טראמפ נאלץ לתקן
(צילום: shutterstock, רויטרס)
החנות, ששמה "ארבע העונות – אדריכלות נוף" (Four Seasons Total Landscaping), זכתה לפרסום ביום שבת האחרון כשעורך דינו של טראמפ רודי ג'וליאני כינס בחופזה מסיבת עיתונאים במגרש החניה שלה – מסיבת עיתונאים שבה שטח עוד טענות הנוגעות למה שטראמפ מגדיר כ"זיוף הבחירות".
ככל הנראה אדם כלשהו בצוות הקמפיין של טראמפ רצה לכנס את מסיבת העיתונאים במלון "ארבע העונות" היוקרתי, אבל כשהתקשר לשריין שם מקום הגיע בשוגג לחנות הגינון, ואיש בה לא העמיד אותו על טעותו. החנות שוכנת בפרברי פילדלפיה שבפנסילבניה, והיא ניצבת בין חנות לאביזרי מין לבין בית עסק לשריפת גופות.
ארה"ב רודי ג'וליאני מסיבת עיתונאים במגרש חניה של חנות גינון בטעות ב פנסילבניהארה"ב רודי ג'וליאני מסיבת עיתונאים במגרש חניה של חנות גינון בטעות ב פנסילבניה
ג'וליאני במסיבת העיתונאים במגרש החניה
(צילום: AFP)
ארה"ב דונלד טראמפ מסיבת עיתונאים חנות גינון מכירת מזכרותארה"ב דונלד טראמפ מסיבת עיתונאים חנות גינון מכירת מזכרות
מדבקות שמוכרת כעת החנות
הטעות עוררה בימים האחרונים צחוק גדול בקרב מתנגדי הנשיא, ונראה כי החברה מיהרה לנצל את ההזדמנות השיווקית: באתר האינטרנט שלה היא מוכרת כעת מדבקות הנושאות סיסמאות שנונות כמו "MAKE AMERICA RAKE AGAIN" ("לגרום לאמריקה לגרוף שוב"), משחק מילים על סיסמת הבחירות של טראמפ Make America Great Again ("להחזיר את אמריקה לגדולתה").
מדבקה אחרת נושאת את הסיסמה LAWN AND ORDER! ("מדשאה וסדר") – משחק מילים על אחת מסיסמאות הקמפיין האחרון של טראמפ, LAW AND ORDER ("חוק וסדר"), שבה הבטיח להשליט סדר ברחובות הערים בעקבות המהומות שאירעו בשולי המחאה נגד הגזענות. עלותה של כל מדבקה היא כ-5$.
מסיבת העיתונאים גררה לעג לאנשי טראמפ ברשתות החברתיות, וזכתה לאזכור גם בתוכנית הסאטירה Saturday Night Live. זאק בורנסטיין, שכותב חומרים קומיים והיה מועמד לאמי, צייץ: "יכולתי לכתוב בדיחות 800 שנה, ולעולם לא הייתי חושב על משהו מצחיק יותר מאשר טראמפ נרשם לערוך את מסיבת העיתונאים הגדולה שלו ב'ארבע העונות' ואז מתברר שמדובר במגרש חניה של חנות גינון שנמצאת בין חנות דילדואים לקרמטוריום". הסופרת ג'רלדין דריטר כתבה: "הגיבור הגדול היום הוא מי שענה לטלפון בחנות הגינון ולא טרח להסביר לאנשי טראמפ באיזה מקום מדובר עד שכבר היה מאוחר מדי".
ארה"ב רודי ג'וליאני מסיבת עיתונאים במגרש חניה של חנות גינון בטעות ב פנסילבניהארה"ב רודי ג'וליאני מסיבת עיתונאים במגרש חניה של חנות גינון בטעות ב פנסילבניה
הקמפיין תיקן: "זה בחנות הגינון, לא במלון". ג'וליאני במסיבת העיתונאים
(צילום: AFP)
טראמפ הודיע על קיומה של מסיבת העיתונאים של עורכי דינו, או "מסיבת עיתונאים גדולה", כפי שכינה אותה, פחות משעה לפני כינוסה, אבל זמן קצר אחר כך נאלצו הוא ואנשי צוותו להבהיר שכשאמר שהיא תתקיים ב"ארבע העונות" לא התכוון למלון היוקרתי. "רק לשם הבהרה, מסיבת העיתונאים של הנשיא טראמפ *לא* תיערך במלון ארבע העונות בפילדלפיה, אלא בחנות הגינון ארבע העונות – אין קשר למלון", מסר הקמפיין בהודעת הבהרה.
מסיבת העיתונאים, אגב, נערכה ממש בשעה שרשתות הטלוויזיה בארה"ב הכריזו על ניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות.