חסן שעלאן לא היחיד, העיתונאי נידאל אגבריה: "ריססו לי את הבית"
(צילום: משה מזרחי)

שלושה אירועים תוך שלושה שבועות - וטרם נעצרו חשודים: אלמונים ירו לעבר ביתו של העיתונאי הערבי נידאל אגבריה מאום אל פחם לפני כשבועיים ועד כה לא נעצרו חשודים במעשה. "אנחנו תמיד עובדים בצורה מקצועית, זהירים, מכבדים הכל, אני לא יודע למה עשו את זה", אמר.
עשרות כדורים חדרו לסלון הבית ובאורח נס אף אחד מבני המשפחה לא נפגע, נבדק אם מדובר בטעות בזיהוי. הבוקר סיפר אגבריה לאולפן ynet: "זה היה בלילה, אחרי חצות, הלכנו לישון ופתאום שמענו יריות, יותר מ-50 כדורים מהחלון אל תוך הבית". בחברה הערבית מיהרו לגנות את המעשה, שאירע שבוע לאחר שחמושים פתחו באש לעבר ביתו של עיתונאי ynet חסן שעלאן בטייבה - ולפני שמטען חבלה התפוצץ בבית שאליו היה אמור לעבור.
4 צפייה בגלריה
אלמונים ירו לעבר ביתו של העיתונאי נדאל אגבריה
אלמונים ירו לעבר ביתו של העיתונאי נדאל אגבריה
ביתו של אגבריה
4 צפייה בגלריה
אלמונים ירו לעבר ביתו של העיתונאי נדאל אגבריה
אלמונים ירו לעבר ביתו של העיתונאי נדאל אגבריה
יותר מ-50 כדורים נורו. "אולי אעזוב את המקצוע"
אגבריה ציין: "אנחנו מפחדים, לא רק העיתונאים. יש פחד במגזר מהפשיעה. זה מונע ממני להביא סיפורים ותחקירים. אולי אעזוב את המקצוע, אם תהיה עוד התקפה". הוא ציין כי במשטרה עדיין חוקרים את המקרה שלו, אך "לא מצאו משהו" עד כה.
כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" חסן שעלאן חווה שתי תקריות בחודש האחרון, האחרונה בלילה שבין חמישי לשישי האחרון. מטען חבלה התפוצץ בבית אליו היה אמור לעבור יחד עם משפחתו בבאקה אל גרביה ונזק רב נגרם לבית, לאחר שבתחילת החודש נורה צרור כדורים לעבר ביתו של שעלאן בטייבה. הוא אמר: "היום זה ירי ומטען, מחר ירצחו אותנו, זה לא רק איומים, אנשים שיורים מוכנים לרצוח. הם רוצים לפגוע, אנחנו נמצאים בתוך הבית, ויודעים שאנחנו בתוך הבית".
שעלאן אמר כי גם במקרה שלו טרם נעצרו חשודים: "עדיין לא שמעתי על עצורים. היום קיבלתי הודעה שהתיק בענייני עבר ליחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל). אני מקווה שהם יתפסו את הפושעים. היום ב-15:00 אני מוסר שם עדות. מחכים, כרגע מחכים, עדיין אני עוד לא יודע מי עשה את זה ואני באמת רוצה לדעת, רוצה שהאנשים האלה יהיו בכלא".
4 צפייה בגלריה
חסן שעלאן בביתו ההרוס
חסן שעלאן בביתו ההרוס
מטען החבלה הרס את הקיר בביתו של חסן שעלאן
4 צפייה בגלריה
 שלושה מקרים תוך חודש, וטרם נעצרו חשודים
 שלושה מקרים תוך חודש, וטרם נעצרו חשודים
שלושה מקרים תוך חודש, וטרם נעצרו חשודים
הוא סיפר כי המקרים שלו ושל אגבריה ממש לא היחידים. "יש כתב מטייבה שגם ספג איומים. יש הרבה כתבים שדיברו איתי אחרי ששמעו מה קרה ואמרו שהם אוימו, אבל הם מפחדים אפילו לעדכן שהם קיבלו איומים".
השניים אמרו כי האלימות נגד העיתונאים היא חלק מהאלימות הקשה בחברה הערבית: "אין יום בלי ירי, בלי אלימות, בלי פצועים, אנחנו סובלים מהתופעה הזאת, כי כשכותבים על הירי והפשיעה והרציחות ועל הרקע ותמונות, חשודים, בתי המשפט, זה מפריע להם. יש פושעים כאלה שמפריע להם, אבל עדיין אנחנו לצערי לא יודעים מי עושה את הדברים האלה, מי עומד מאחורי כל הקטע הזה".
בשבת הקרובה תתקיים הפגנה של ארגון העיתונאים בכביש 65 בוואדי ערה על רקע תקיפת העיתונאים במגזר הערבי.