צפו בתיעוד ההתפרעות במלונית

ישראלים שחזרו הלילה (בין רביעי לחמישי) מדובאי, הועברו לבידוד במלונית כפי שמחייבים הנהלים שנכנסו לתוקף בתחילת השבוע. הם טענו כי בנתב"ג לא היו נציגים של משרד הבריאות שיבחנו את בקשתם להימנע מבידוד במלונית, ובתחילה סירבו להתפנות לבידוד במלונית. כשהגיעו למלונית אחרי מסע שכנועים - ומשלא פגשו בנציגים - התפרעו במלונית. צפו בתיעוד שהגיע לידי ynet בפתח הכתבה.
לישראלים שהגיעו למלון דן פנורמה בירושלים הוסבר כי ברגע שיגיעו למלונית יפגשו נציג שמולו יוכלו לערער על ההחלטה להיכנס לבידוד במלונית, אולם כשהגיעו לשם לא פגשו בנציג. הם הוציאו את זעמם על אנשי פיקוד העורף במקום, שהיו חסרי אונים.
2 צפייה בגלריה
תיעוד: ישראלים שחזרו מדובאי מתפרעים במלון דן פנורמה בירושלים לאחר שנלקחו לשם לבידוד
תיעוד: ישראלים שחזרו מדובאי מתפרעים במלון דן פנורמה בירושלים לאחר שנלקחו לשם לבידוד
מפילים את מחיצת ההפרדה והופכים שולחן במלון
אחד הגורמים בנתב"ג סיפר כי "אין בשדה אף נציג ממשרד הבריאות. הבטיחו לכולם שיהיה. המדינה פרסמה שתהיה ועדה של משרד הבריאות בשדה ואין. כולם מתכחשים לזה ומפילים הכול על פיקוד העורף. האנשים לא רצו להתפנות מהשדה אז התחילו לאיים בדוחות. ראו שזה לא עוזר אז הבטיחו להם שיראו נציג ברגע שיגיעו למלון. משזה לא קרה התחילה ההתפרעות. בושה".
ממשרד הבריאות נמסר: "בעקבות בירור אנשי המקצוע במשרד הבריאות, יובהר כי האנשים אינם זכאים לפטור מבידוד משום שלא עומדים בקריטריונים לכך. נציג משרד הבריאות נכח בעמדתו ולא אישר פטור מבידוד במלונית, משום שלא הוצגו אישורים המאפשרים את הזכאות לכך. נבהיר כי הפטור בשדה ניתן רק לבעלי אישורים בנתב"ג שנמסרו לנציגי רשות האוכלוסין בעמדות בנתב"ג. אם אין בידיהם האישורים הנדרשים, נציג רשות האוכלוסין מעביר את הפנייה לנציג משרד הבריאות לבחינה נוספת".
עוד נמסר: "נציגי פיקוד העורף במלוניות אוספים בקשות ומעבירים אותן בכפוף למסמכים רלוונטיים לוועדת חריגים במשרד הבריאות אשר דנה פעמיים ביום בבקשות. נזכיר כי הבידוד במלונית נועד לעצור וריאנטים לנגיף קורונה, הנפוצים בדרום אפריקה ודובאי כדי למנוע סכנה של הפצתם בישראל. מתוך מטרה לשמור על בריאות הציבור".
מדובר צה"ל נמסר: "על פי החלטת הדרג המדיני הוחלט כי כלל השבים מברזיל, איחוד האמירויות ודרום אפריקה יבודדו במלוניות בידוד של פיקוד העורף, כאשר החרגות יאושרו על ידי וועדת חריגים של משרד הבריאות. באירוע הנ"ל נראים השוהים במלונית הבידוד מתנהגים באלימות פיזית ומילולית כלפי צוות פיקוד העורף עקב אי-אישור משרד הבריאות לשחררם מהמלון. צה"ל ופיקוד העורף רואים בחומרה ומגנים כל אלימות הננקטת כלפי משרתיו".
2 צפייה בגלריה
אחר הצהריים בנתב"ג : מאות ממתינים לועדת חריגים
אחר הצהריים בנתב"ג : מאות ממתינים לועדת חריגים
ממתינים לוועדת החריגים בנתב"ג, בחודש שעבר
על פי החלטת הממשלה מיום ראשון האחרון, כל השבים מאיחוד האמירויות נדרשים להיכנס לבידוד במלוניות, עקב החשש מהימצאות המוטציה הדרום-אפריקנית בקרב הישראלים החוזרים משם, מוטציה שלפי ההערכות מדבקת הרבה יותר מהזן הרגיל של הקורונה.
הבידוד במלונית חל גם על השבים מברזיל, בצל החשש מזן חדש של הנגיף שהתגלה גם שם. בנוסף, הוארכה חובת הבידוד במלוניות שכבר חלה על מי ששב מדרום אפריקה ומזמביה, בעשרה ימים. כמו כן, מעתה הוארכה בשבועיים גם חובת הבידוד במלונית לכל מי שחוזר מכל מדינה בעולם - אלא אם הסכים להיבדק עם כניסתו לארץ והתחייב לבצע בדיקה נוספת תשעה ימים לאחר מכן. אם הסכים, יוכל להעביר את תקופת הבידוד בביתו.
הממשלה החליטה השבוע גם לצד הארכת תקנות הסגר על חובת הצגת בדיקת PCR שלילית לקורונה שבוצעה עד שלוש יממות לפני מועד ההמראה, או לחילופין אישור מתחסן או מחלים שניתן על ידי משרד הבריאות. בהתאם להודעת משרד ראש הממשלה מהשבוע, "הסדר זה יחול על נוסע נכנס ששהה מחוץ לישראל יותר מ-72 שעות, למעט אישורים חריגים שיאושרו באופן פרטני, ולגבי נוסע נכנס שהוא איש צוות בכלי הטיס, רק אם מגיע לישראל לתקופה של יותר מ-72 שעות". התקנה תיכנס לתוקף בחצות בלילה שבין שישי לשבת.