ראש הממשלה נפתלי בנט סיכם אחר הצהריים (יום ו') שבוע ראשון כראש ממשלת ישראל, תפקיד שאליו נכנס ללא כל חפיפה משמעותית וכבר ביומו הראשון נאלץ לטפל במשברים מיידיים, בראשם מצעד הדגלים בירושלים ושיגורי בלוני התבערה מעזה - שבגינם הורה כבר לתקוף פעמיים ברצועת עזה. גם בסוריה לפי דיווחים צה"ל כבר ביצע תקיפה ראשונה תחת פיקודו.
1 צפייה בגלריה
ישיבת ממשלה
ישיבת ממשלה
בנט בישיבת הממשלה החגיגית בכנסת, לאחר השבעתה ביום ראשון
(צילום: AP)
בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב בנט כי תפקיד ראש הממשלה נושא עמו את "האחריות הכבדה מכל". לדבריו, "יש לנו ממשלה חדשה. יש שרים חדשים. אבל האחריות היא אותה אחריות. אנחנו ניגשים באותה חרדת קודש לביצוע המשימה. על כתפינו, על כתפיי, מוטלת המשימה לדאוג לעם ישראל ולמדינת ישראל. לאחד מחדש את העם, לא כסיסמה אלא כמשימה לביצוע מיידי".
בצל הביקורת החריפה כלפיו מימין, שכללה גידופים נגדו במליאת הכנסת בעת השבעת ממשלת הרוטציה עם יאיר לפיד, בנט הוסיף כי הוא חש "מחויבות אישית" בבואו למלא את משימות ראש הממשלה, "ולצידה מחויבות היסטורית שנשענת על נצח העם היהודי במשך דורות".
הממשלה החדשה בצילום המסורתי עם הנשיא
(צילום: לע"מ)

"יש לי מחויבות אישית לדאוג לכלל אזרחי ישראל, ללא שום הבדל", הוסיף בנט. "לדאוג שכולם יהיו חלק. שגם מי שחושב אחרת ירגיש שייך. לשמור על הביחד".
"אני פונה אליכם, אזרחי ישראל - המדינה הזו היא של כולנו. עובדה זו לא תשתנה לפי הרכב הממשלה או לפי זהות ראש הממשלה. היא תישאר תמיד של כולנו. יש לנו עם נפלא, ועל כולנו מוטלת המחויבות והאחריות לדאוג למדינה. אסור שהמחלוקות הפוליטיות והחלוקה השבטית יאפילו וישכיחו מאיתנו את הדאגה הבסיסית של כולנו למדינת ישראל".
בנט הוסיף בסוף הפוסט שלו כי הוא "מקווה ומתפלל שנוכל לעשות דברים טובים למען העם שלנו, למען המדינה שלנו".