הלוויתו של התינוק שהוריו חשודים בהתעללות בו ורציחתוהלוויתו של התינוק שהוריו חשודים בהתעללות בו ורציחתו
ההורים החשודים בהלוויית התינוק
(צילום: אבי רוקח)
לקראת הגשת כתב אישום בפרשת מות התינוק באשקלון: הצהרת תובע הוגשה היום (חמישי) נגד האב בשנות ה-20 לחייו החשוד ברצח בנו בן הארבעה חודשים. ההצהרה מוגשת לפני הגשת כתב האישום בתיק, שצפוי להיות מוגש ביום ראשון הקרוב, וטרם נקבע אם יכלול עבירת רצח או המתה.
עדיין לא התקבלו גם החלטות לגבי האם - ששוחררה השבוע למעצר בית בעקבות הדו"ח הפתולוגי שהסיר ממנה את סעיף הרצח. מעצרו של האב הוארך היום (חמישי) פעם נוספת, עד ליום ראשון. את הצהרת התובע הגישה פרקליטות מחוז דרום, וכתב האישום יוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.
הלוויתו של התינוק שהוריו חשודים בהתעללות בו ורציחתוהלוויתו של התינוק שהוריו חשודים בהתעללות בו ורציחתו
האב יואשם, גורל האם עדיין לא ברור
(צילום: אבי רוקח)
מהמשטרה נמסר היום: "הגם שמדובר בחקירת אירוע טרגי, עמלו חוקרי המשטרה המקצועיים ואספו פרט לפרט, עדויות וראיות, על מנת לגבש תשתית בתיק החקירה טרם העברתו לידי התביעה". את החקירה הובילו צוות חקירה מיוחד של משטרת מרחב לכיש, בראשות רפ"ק קרן טולדנו והמפקחת אורית מרקוביץ'.
התינוק, נזכיר, הובא על ידי אביו לפני כשבועיים לבית החולים ברזילי בעיר עם חבלת ראש. הוא אושפז במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ בילדים. האב נעצר כמה שעות לאחר מכן. מותו של התינוק נקבע כעבור שישה ימים.
אם התינוק שוחררה למעצר בית בתחילת השבוע לאחר שהדו"ח הפתולוגי קבע שהיא לא גרמה למות בנה באופן ישיר. הדו"ח הצביע על החשד שהאב טלטל את בנו וגרם לחבלות הקטלניות, מה שהסיר ממנה את סעיף חשד הרצח. בשלב זה אף נבחנת האפשרות שלא להגיש נגדה כתב אישום. עם זאת, האם עדיין חשודה בכך שידעה על מעשי האב – וחששה לדווח עליהם.
באחד הדיונים להארכת מעצרם הוצגו הודעות וואטסאפ שכתבו ההורים אחד לשני ולקרובי משפחה שחיזקו את החשדות נגדם. בין היתר כתב האב לאם: "תמרחי לו אלוורה על עמוד השדרה עד שייספג, לפחות שלא יכאב לו".