יותר מחודש אחרי שנתפס חשוד בהיעלמותה של הילדה מדלן מקאן, כלי התקשורת בפורטוגל דיווחו הלילה (בין שישי לשבת) על סריקות אחר גופתה באזור אלגרבה שבדרום המדינה. לפי הדיווחים, החיפושים החלו בעקבות מידע שהתקבל מהחוקרים בגרמניה, שם מרצה החשוד כריסטיאן ברוקנר מעצר.
לפי ה"דיילי מייל", החיפושים מתמקדים בבארות בעיירה וילה דו ביספו, כ-20 דקות נסיעה מאתר הנופש בפראיה דה לוז שבו נעלמה הילדה בת השלוש ב-2007. בערוץ הממלכתי RTP דווח כי החוקרים גילו "ראיה משמעותית" שיכולה להצביע על כך שברוקנר אחראי להיעלמותה של מקאן.
4 צפייה בגלריה
כריסטיאן ברוקנר פדופיל חשוד כ איש ש חטף ו רצח את מדלן מקאן גרמניה בריטניה
כריסטיאן ברוקנר פדופיל חשוד כ איש ש חטף ו רצח את מדלן מקאן גרמניה בריטניה
ברוקנר. חוקריו בגרמניה העבירו מידע שעשוי להוביל לאיתורה של מדלן
(מתוך העיתון "בילד")
4 צפייה בגלריה
מתחם הנופש שממנו נעלמה מדלן מקאן ב מאי 2007 ב פראיה דה לוז ב פורטוגל
מתחם הנופש שממנו נעלמה מדלן מקאן ב מאי 2007 ב פראיה דה לוז ב פורטוגל
מתחם הנופש שבו נעלמה מדלן
(צילום: mct)
4 צפייה בגלריה
בריטניה ה ילדה מדלן מקאן
בריטניה ה ילדה מדלן מקאן
סוף לתעלומה? מדלן מקאן
(צילום: EPA)
לפי הדיווחים בפורטוגל, ברוקנר קושר למקרה נוסף של נעדר באתר הנופש. ברוקנר, שבעקבות מעצרו הודיעו בריטניה וגרמניה על התפתחות משמעותית בחקירה, הוא פדופיל מורשע בן 43 שמרצה עונש מאסר בגרמניה על עבירות אחרות. לאחר שזוהה כחשוד בפרשה דווח שהמשטרה בפורטוגל ממתינה שהחוקרים הגרמנים ישיגו מידע שיצביע על אתרי קבורה אפשריים שבהם הוחבאה גופתה של מדלן.
בשבוע שעבר דווח בפורטוגל כי ברוקנר נעצר כבר בשנת 2017 בגין התערטלות בפני ילדים באזור אתר הנופש בזמן שנמלט מהרשויות הגרמניות. כאמור, רק לאחרונה - ובזמן שהוא מרצה מאסר בגרמניה - זוהה כחשוד גם בפרשת היעלמותה של מדלן.
הוריה של מדלן בריאיון, 2017

חיפושים אחר מדלן מקאן, 2014
( )

בחודש שעבר התובע הגרמני שחוקר את פרשת מדלן מקאן אמר שלגרמניה יש ראיות לכך שהילדה הבריטית מתה. לדבריו, "לפי כל המידע שיש לנו, הילדה מתה. אין לנו מידע שמצביע על כך שהיא בחיים. כרגע אין לנו מספיק הוכחות שיובילו למשפט, אבל יש בידינו כמה ראיות שהחשוד ביצע את המעשה".
התובע, הנס כריסטיאן וולטרס, הוסיף אז שהמשטרה צריכה עוד מידע על המקומות שבהם גר החשוד כדי שתוכל לחפש את גופתה של הילדה. הוא הודה שלפי שעה אין מספיק "ראיות מוצקות" כדי להעמיד את ברוקנר למשפט רצח. כפי שצוין, בדיווחים מהלילה נטען כי החוקרים הגרמנים השיגו כעת את הראיה משמעותית שקושרת את ברוקנר לפרשה.