2 צפייה בגלריה
חיטוי בית ספר "הגימנסיה" בירושלים
חיטוי בית ספר "הגימנסיה" בירושלים
חיטוי כיתה בבית ספר בירושלים
(צילום: אלכס קולומויסקי)
האיומים הוסרו, שנת הלימודים תיפתח כרגיל: הסתדרות המורים והמדינה הגיעו הערב (יום ב') להסכמות בהתאם למתווה שהציע בית הדין האזורי לעבודה, ולפיו מורים בסיכון יוכלו לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת) למשך החודשיים הקרובים. בעקבות כך הסירה הסתדרות המורים את האיום להשבתה והשהתה את צעדיה עד להחלטה אחרת של בית הדין.
מוקדם יותר הודיעה הסתדרות המורים לבית הדין האזורי לעבודה בבת ים כי היא מסכימה לדחות את השביתה שעליה הכריזה ליום חמישי' ולנהל עד אז משא ומתן בסוגיית המורים בסיכון רפואי בשל משבר הקורונה.
מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, שאיימה בשביתה, דרשה לאפשר לגננות ולמורים בסיכון בכיתות א'-ב' ללמד מהבית, אך במשרד החינוך דחו את הבקשה. במשרד טענו כי בקבוצת גילים זו אין אפשרות ללמד מהבית. בסופו של דבר הגיעו כאמור הצדדים להסכמה, שבמסגרתה נסוגה הסתדרות המורים מאיומי ההשבתה.
2 צפייה בגלריה
יפה בן דוד בדיון בבית הדין האזורי לעבודה
יפה בן דוד בדיון בבית הדין האזורי לעבודה
מזכ"לית הסתדרות המורים בן דויד
(צילום: מוטי קמחי)
במקביל, הנהגת ההורים הארצית ביטלה את השביתה שתוכננה למחר בכיתות ה'-ו', שבהן אמורים להתקיים לימודים יומיים בשבוע בלבד.
ההורים הביעו את התנגדותם למתווה של משרד החינוך שלפיו בכיתות ה'-י"ב ילמדו לפחות יומיים בשבוע בבית הספר ובשאר הימים בלמידה מרחוק מהבית.
ריאיון עם שר החינוך גלנט באולפן ynet
(צילום: שחר גולדשטיין)

רשויות רבות התארגנו ומצאו פתרונות חלופיים כמו למשל לימודים בחדרי ספח, בחורשות ובמרכזים קהילתיים, אולם רשויות אחרות לא מצאו פתרונות הולמים ואצלן ייאלצו תלמידי ה'-ו' להסתפק בשני ימי לימוד בלבד בכיתת האם.
אף על פי שלא נמצא פתרון לכל התלמידים, מהנהגת ההורים נמסר הערב כי מתוך אחריות לאומית הוחלט בשלב זה לבטל את השביתה המתוכננת בכיתות ה'-ו'.