ריאיון עם כתב ynet חסן שעלאן
(צילום: משה מזרחי)

ירי, פיצוץ מטען חבלה, הבטחה של השר לתגובה - אבל נכון לעכשיו אין התקדמות בחקירות. למשטרה עדיין אין קצה חוט בחקירות הירי לעבר ביתו של כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" לענייני החברה הערבית חסן שעלאן בטייבה ופיצוץ מטען החבלה בבית שאליו הוא אמור לעבור עם בני משפחתו בבאקה אל-גרבייה. חרף הסיכון שבהמשך המעשים ובאי תפיסת האחראים להם, ולמרות שהחקירות "תקועות", שב"כ לא מעורב בפרשה כלל.
נוכח הניסיונות לפגוע בשעלאן וכן הירי לעבר ביתו של העיתונאי נדאל אגבאריה מאום אל פחם יערוך ארגון העיתונאים הפגנה בכביש 65 ביום שבת ב-16:30. "הפושעים הגיעו לכתבים ומנסים לחסל אותם בכדי לסתום פיות. אם נשתוק הם ישתוללו וימשיכו לפגוע בכתבים נוספים", נמסר מהארגון.
3 צפייה בגלריה
חסן שעלאן
חסן שעלאן
חסן שעלאן ליד מכוניתו אחרי הירי בטייבה
(צילום: יריב כץ)
בתחילת החודש ירו אלמונים בשעת לילה עשרות כדורים לעבר ביתו ומכוניתו של שעלאן בטייבה. בעקבות הירי נגרמו נזקים כבדים לבית ולמכונית. שעלאן ובני משפחתו לא נפגעו מהקליעים שחדרו לתוך הבית - חלקם פגעו סמוך למיטת הילדים. החקירה הוטלה על על משטרת מרחב שרון במחוז מרכז, אך עד כה לא נעצר איש ואין התקדמות בחקירה.
ביום חמישי שעבר התפוצץ מטען חבלה בביתו החדש של שעלאן בבאקה אל-גרבייה. הבית אינו מאוכלס, שעלאן ובני משפחתו היו אמורים לעבור אליו בשבועות הקרובים. הכתב ואשתו היו בדרכם לבית כדי להעביר אליו ציוד, אולם למזלם המטען התפוצץ עת שאיחרו להגיע למקום. לפי החשד, שני אלמונים רכובים על אופנוע הגיעו סמוך לבית. אחד מהם ירד מהאופנוע, קפץ מעבר לגדר והניח את המטען.
3 צפייה בגלריה
חסן שעלאן בביתו ההרוס
חסן שעלאן בביתו ההרוס
שעלאן בבית בבאקה אל-גרבייה אחרי פיצוץ המטען
3 צפייה בגלריה
עמר בר לב
עמר בר לב
השר בר-לב
(צילום: מוטי קמחי)
בעקבות הפיצוץ נגרמו נזקים כבדים לבית ואחד הקירות קרס. חקירת הפיצוץ מתנהלת במשטרת מרחב מנשה במחוז חוף. גם בחקירה הזו אין התקדמות ואין עצורים.
ביום שישי האחרון, כמה שעות לאחר פיצוץ מטען החבלה, התקשר השר לביטחון הפנים עמר בר-לב לשעלאן ואמר לו: "משטרת ישראל מתייחסת לאיומים במלוא כובד הראש לא אניח לאלימות נגד עיתונאים להתרחש במשמרת שלי בלי תגובה".