ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי. השיחה עסקה בשלום האזורי ובהסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות.
2 צפייה בגלריה
"הביע הערכה על ההסכם עם האמירויות". א-סיסי ונתניהו, ארכיון
"הביע הערכה על ההסכם עם האמירויות". א-סיסי ונתניהו, ארכיון
"הביע הערכה על ההסכם עם האמירויות". א-סיסי ונתניהו, ארכיון
(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
בשיחה בין השניים א-סיסי הדגיש כי "מצרים תומכת בכל צעד שנועד לכונן שלום באזור, ובאופן שישמור על הזכויות הלגיטימיות של העם הפלסטיני ויאפשר להם להקים מדינה עצמאית, לצד ביטחון לישראל". א-סיסי הביע הערכה על ההסכם שנחתם בין איחוד האמירויות לבין ישראל בחסות ארצות הברית, והגדיר אותו "צעד בכיוון הנכון".
"צעד בכיוון הנכון". א-סיסי על ההסכם בין ישראל לאמירויות
(צילום: אלכס בורטמן )

2 צפייה בגלריה
ג'ארד קושנר
ג'ארד קושנר
המשלחת הישראלית-אמריקנית באבו דאבי
(צילום: AFP)
כמו כן, א-סיסי ציין את החשיבות בכך שישראל "לא תבצע צעדים חד-צדדיים שיקטינו את הסיכוי לכונן שלום", והתייחס במיוחד לצורך להימנע מסיפוח שטחים פלסטיניים.
"זאת כדי לאפשר את האווירה שתחבר בין המאמצים של כל הגורמים האזוריים והבינלאומיים לשחרר מהקיפאון את הסוגיה הפלסטינית", נמסר מלשכת הנשיא המצרי, "ולדחוף לעבר חידוש המשא ומתן בין הצד הפלסטיני לבין הצד הישראלי, שמטרתו פתרון צודק ומקיף לסוגיה הפלסטינית על בסיס פתרון שתי המדינות ובהתאם להחלטות הבינלאומיות. כך יושגו ביטחון, שלום ושגשוג לעמי האזור".
א-סיסי התייחס להבנות שהושגו עם חמאס אתמול והוסיף: "חשוב לעמוד בהבנות הרגיעה בין הצדדים ברצועת עזה, לאור המאמצים המתמשכים של מצרים להפחית את רף המתיחות".