4 צפייה בגלריה
מוחמד עדס
מוחמד עדס
נרצח ביריות בזמן שאכל פיצה. מוחמד עדס
המשטרה עצרה שני צעירים בני 27 ו-29 בחשד למעורבות ברצח מוחמד עדס בן ה-15, שנורה למוות לפני כשלושה שבועות בג'לג'וליה. כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום. השניים נעצרו אתמול, ויובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. צו איסור פרסום עדיין מוטל על כל פרטי החקירה.
עדס נרצח ביריות בזמן שאכל פיצה ביחד עם חברו, במרחק של כ-100 מטר מנקודת המשטרה ביישוב. עד אתמול לא נעצרו חשודים בירי, שממנו נפצע באורח קשה גם חברו של מוחמד, הנער מוסטפא חאמד בן ה-15. מוסטפא השתחרר לפני שבועיים מבית החולים מאיר בכפר סבא.
סוהילה עדס מספרת על בנה מוחמד שנרצח
(צילום: חסן שעלאן)

4 צפייה בגלריה
עבד אל ראזק עדס וסוהילה עדס הוריו של מוחמד עדס שנרצח בג'לג'וליה
עבד אל ראזק עדס וסוהילה עדס הוריו של מוחמד עדס שנרצח בג'לג'וליה
"הוא חלם להיות רופא". הוריו של עדס עם תמונתו
(צילום: חסן שעלאן)
אמו של מוחמד, סוהילה, סיפרה על הבן המחונן שנרצח, ועל החלומות שלא יגשים עוד, בהם הרצון להיות רופא. "היה לו לב טוב, הוא היה חכם מאוד. היו לו ציונים גבוהים יותר מכל התלמידים בכיתה וכולם אהבו אותו", היא אמרה ל-ynet בחודש שעבר. "הוא היה בן שקט, רגוע וכל מה שביקשנו ממנו הוא מעולם לא אמר 'לא'. הוא תמיד רצה לתת, היה אומר לי 'בוקר טוב אמא', מנשק אותי, את אבא שלו ואת האחים - והיה הולך ללימודים".
האם סיפרה כי בתה, אחותו של מוחמד, ילדה יממה לפני הרצח - ועל כן היא הלכה לסייע לה באותו יום ושהתה לצדה יממה. "היה לה קשה אז נשארתי איתה, אבל כל הזמן התקשרתי לבן שלי ושאלתי אם היה בזום, אם עשה את העבודות", היא הוסיפה. "הוא ישב עם הטאבלט על המיטה, צחק ואמר שעשה הכול ושמחר אין כלום, וביקש לצאת לאכול פיצה עם חבר ליד הבית".
4 צפייה בגלריה
הלוויה של הנער מוחמד עדס
הלוויה של הנער מוחמד עדס
הלווייתו של עדס
מוחמד עדס בסרטון ביתי

סוהילה אמרה גם כי מוחמד הבטיח לה שלא יתרחק מהבית, וכך גם עשה. "לפני כן אמרתי שאני מפחדת שמוחמד יחזור מאוחר אחרי תשע. כל הזמן הייתי מתקשרת אליו ואומרת 'יאללה הביתה', והוא תמיד היה אומר 'את תמיד מתקשרת אליי אמא. כל האימהות כמוך? ככה כל הזמן? חלאס'".
היא ציינה שהאמינה שהבן שלה בטוח ליד הבית, וסיפרה כי שוחחה עם שאר ילדיה על האחות שילדה. "שמענו ירי קשה מאוד ורצנו, ראינו שם את חבר שלו (מוסטפא - ח"ש) על הרצפה, כולו דם. האח הגדול הרים אותו ושם אותו על הספה. עזרנו לו, ופתאום נזכרתי במוחמד ושאלתי איפה הוא?".
4 צפייה בגלריה
זירת הירי
זירת הירי
זירת הרצח
הפגנה בג'לג'וליה בעקבות מותו של עדס, בחודש שעבר
(צילום: עידו ארז)

האם סיפרה כי מצאה את בנה מתחת לרכב כשהוא שותת דם, וכשהוא ללא רוח חיים. "כשאני נכנסת לחדר שלו הלב שלי נקרע", היא אמרה. "מי יישן במיטה? מי ישתמש בספרים, בילקוט ובטאבלט? איך אני אחיה בלעדיו? אני רוצה להיות חזקה בשביל המשפחה שלי. אם לא אהיה - אשבור את אבא שלו והאחים".
סוהילה סיפרה על חלומו של מוחמד להיות רופא. "כל הזמן הוא אמר 'אמא, אני אהיה רופא גדול. את תראי'. לא ציפיתי שאאבד אותו. זה הדבר הקשה ביותר שקרה לי בחיים. מוחמד היה החלום הגדול שלי, של אבא שלו והאחים שלו. אני תמיד שמתי לב אליו, ללימודים ולדת. לימדנו אותו איך אלוהים רוצה שנתנהג כלפי אנשים אחרים".
היא הוסיפה כי היא לא חוששת לחייה. "אלו החיים שלו ואלוהים רצה אותו. מה אפשר לעשות? זה הזמן שלו", היא אמרה.