1 צפייה בגלריה
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
(צילום: קובי קואנקס)
שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן הודיע הבוקר (ראשון) ליו"ר מפלגת הישראלים רון חולדאי על החלטתו לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. ניסנקורן הסביר כי "המחנה זקוק לחיבורים כדי לשרוד, ויש ריבוי מפלגות ומועמדים".
בהודעתו הסביר ניסנקורן כי "לאחר שנים ארוכות כאיש ציבור, אני לוקח היום פסק זמן. החלטתי שמוטב לזוז הצדה ולקחת פסק זמן. אני מעריך את רון חולדאי ואת מועמדי הישראלים, ואמשיך לסייע ככל יכולתי במאבק נגד השחיתות, ולמען כלכלה חברתית ודמוקרטיה יציבה.
"כשר משפטים וכחבר כנסת מנעתי פגיעה חמורה בעצמאות שומרי הסף ובמעמד השופטים. מנעתי פוליטיזציה מסוכנת של מערכת החוק והמשפט. גם כשהמאבק היה כרוך במחיר אישי, לא סטיתי מהדרך ולא התקפלתי מול הניסיונות לחבל ולהחליש את יסודות שלטון החוק".
בתחילת ינואר: ניסנקורן על עזיבת כחול לבן
(צילום: שחר גולדשטיין)

חולדאי מסר בתגובה כי הוא "מכבד את אבי ובחירתו ומודה לו על הדרך המשותפת. אני אמשיך לעבוד ללא הרף כדי לאחד את מחנה המרכז-שמאל. ברור לכל שהדרך היחידה לייצר כוח משמעותי היא ביחד, וכל אחד יצטרך לוותר. הציבור דורש בצדק איחוד עכשיו - ובכך אני מרוכז".
ניסנקורן היה יו"ר ההסתדרות עד שחבר לחוסן לישראל לקראת סבב הבחירות הראשון באפריל 2019, ואחרי הקמת כחול לבן הוצב במקום החמישי. בעקבות הבחירות במרץ 2020 הוא בחר להיכנס לממשלת החילופים, מונה לשר המשפטים ונחשב לעומתי לגוש הימין בכלל ולראש הממשלה בנימין נתניהו בפרט. לאחר פיזור הכנסת וההודעה על בחירות מרץ 2021 עזב ניסנקורן את כחול לבן והצטרף למפלגת הישראלים.
"נביא בשורה למאות אלפי ישראלים אשר מרגישים שאין להם בית פוליטי - ונעשה זאת במעשים ולא בדיבורים", אמר אז.