הצהרתם של הנדל והאוזר
(צילום: לע"מ)

חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר מדרך ארץ הכריזו הערב (רביעי) על הצטרפותם לגדעון סער שהתפטר היום מהכנסת אחרי שעזב את מפלגת הליכוד והודיע שיתמודד נגד נתניהו על ראשות הממשלה. ynet העביר בשידור חי את הצהרתם של השניים.
הנדל פתח את דבריו ואמר: "מדינת ישראל נמצאת במשבר מתמשך. עשיתי כל מה שאני יכול שתקום ממשלת אחדות ממלכתית, אבל נתניהו לא ניצל את ההזדמנות כדי לרדת מבמת ההיסטוריה. מצבו המשפטי הכתיב את המצב הפוליטי. בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לגדעון סער".
2 צפייה בגלריה
יועז הנדל גדעון סער צבי האוזר
יועז הנדל גדעון סער צבי האוזר
מימין: יועז הנדל, גדעון סער וצבי האוזר
(צילום: אבי מועלם, יריב כץ)
לדברי הנדל, "סער הוא הבית של כל אלפי אנשי הימין, שמחפשים בית ראוי. לא ימין של פולחן מנהיגות, לא של פולחן אישיות; ימין אידאולוגי שמאמין בשלמות הארץ. ימין אחראי וממלכתי. מגיעה לנו מנהיגות שתאחד אותנו, שתראה את טובת האזרחים לפניה - בניגוד למנהיגות המפצלת של נתניהו; מגיעה לנו מנהיגות ימנית שהגדרתה העצמית היא אהבת הארץ ולא שנאת האחר, השמאלני, הערבי, היריב הפוליטי. להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולקבוע אמונות לפי המנהיג, אלא להפך - זו תפיסה שיודעת להתווכח מתוך כבוד, אידיאולוגיה וערכים".
אחריו נשא דברים ח"כ צבי האוזר: "בשנתיים האחרונות שפעלתי בכנסת, עשיתי זאת במחיר של פשרות לא פשוטות. יועז ואני ראינו חברה משוסעת ומתפרקת. פעלנו כדי למנוע ממשלת מיעוט שהייתה מרסקת עוד יותר את החברה בישראל ונתנו סיכוי לממשלת אחדות, אבל נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא".
2 צפייה בגלריה
יועז הנדל וצבי האוזר
יועז הנדל וצבי האוזר
הנדל והאוזר בכנסת, היום
(צילום: אלכס קולומויסקי)
זמן קצר לאחר מכן הגיב גדעון סער וצייץ בטוויטר: "יועז וצביקה, ברוכים הבאים! ביחד - ועם עוד רבים וטובים אחרים שעוד יצטרפו - נביא לעם ישראל תקווה חדשה ונחליף את השלטון".
כבר אתמול, שעות ספורות לפני הודעתו הדרמטית של סער, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי סער מתכוון להתמודד על בסיס מפלגתם של האוזר והנדל, ולקחת איתו חברי כנסת מהליכוד. גם שמה של יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון (הליכוד) עלה כמועמדת למפלגה, אך היא טרם אישרה את כוונותיה בבחירות הבאות.
מוקדם יותר תקף יו"ר ימינה נפתלי בנט את המהלך, ואמר בכנסת כי "לא צריך להקים מפלגות בשביל רק ביבי או רק לא ביבי". בנאום שנשא במליאה אמר בנט כי "מדינת ישראל נכנסה לאובססיה. המערכת הפוליטית והתקשורתית נכנסה לאובססיה מטורללת של כן ביבי, לא ביבי. כאילו חזות מדינת ישראל זה כן ביבי, לא ביבי. כל היום שואלים את השאלה הזאת ואין ראיון שלא מדברים על זה.
בנט: "לא מקימים מפלגות בשביל רק ביבי או רק לא ביבי"
(צילום: ערוץ כנסת)

"איזה נתק יש בין השדה הפוליטי והתקשורתי עם האובססיה הזאת, לבין העם בחוץ שסובל ולא מדברים איתו", הוסיף בנט. "עכשיו שוב אנחנו במצב שבגלל שגיאות הפוליטיקאים, בגלל ששמים אינטרסים אישיים מעל טובת מדינת ישראל עוד פעם".