יו"ר הכנסת מיקי לוי ביקש היום (ד') מקצין הכנסת לחסום את כניסתה של הפעילה שפי פז למשכן לאחר שזו הסיתה נגד חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ. פז הגיבה אתמול לח"כית שהציעה לשר החוץ יאיר לפיד לקלוט פליטים מאפגניסטן בעקבות כיבוש המדינה על-ידי הטליבאן, וכתבה: "המעשה הכי אנושי והומניטרי שאפשר לעשות זה להעמיד אותך ואת החברים שלך מול כיתת ירי".
2 צפייה בגלריה
הויכוח בין שפי פז לגבי לסקי בטוויטר
הויכוח בין שפי פז לגבי לסקי בטוויטר
תשובתה של פז לחברת הכנסת
2 צפייה בגלריה
שפי פז, פעילה למען דרום תל אביב
שפי פז, פעילה למען דרום תל אביב
שפי פז
(צילום: עידו ארז)
דבריה של פז עוררו סערה בטוויטר - ובשל ריבוי הדיווחים על הציוץ חשבונה נחסם. לוי ציין כי "מדובר באמירות חמורות אשר חוצות את גבולות השיח המותר, ועלולות להביא לפגיעה של ממש בנבחרת ציבור. הכנסת לא תסבול שיח מתלהם ובוטה שכזה נגד מי מנבחרי הציבור ועל כן יש לדאוג להוקיעו ולהרחיקו גם מגבולותיה הפיזיים של הכנסת עצמה".
בדצמבר האחרון פרצו פעילים מ"החזית לשחרור דרום תל אביב" בהובלת פז למעון לילדי מבקשי מקלט ועובדים זרים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב והתעמתו עם הצוות החינוכי במקום במחאה על פעילותם. האירוע, שהועלה לדרגים הבכירים ביותר בעירייה, התרחש במעון של עמותת יוניטף מול עשרות ילדים שהיו במקום בפעילות לכבוד חג חנוכה. פז אמרה אז כי "אנחנו נאבקים נגד המערכות שעוטפות ומחבקות את הילדים".
חמישה חודשים לפני כן הוציא בית משפט השלום בתל אביב צו מעצר לפז, שלא התייצבה לדיון הראשון במשפטה באשמת השחתת הכניסה למשרדי האיחוד האירופי ברמת גן ב-2019. עורך דינה של פז הקריא בדיון הצהרה בשמה, שבו טענה בין היתר כי "החוק לא חל עליי. אין לכם סמכות להעמיד אותי לדין".