בנט על הסרטון של נתניהו: "מעשה חסר אחריות ואנטי פטריוטי"
(צילום: לע"מ)

נמשכת ההתכתשות בין רה"מ נפתלי בנט לבין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, סביב אמינותן של בדיקות האנטיגן. אחרי שנתניהו פרסם סרטון שבו השווה את הבדיקות המהירות לאבחון קורונה להטלת מטבע, ובנט תקף אותו ואמר שמדובר בהתנהגות "לא-פטריוטית" ו"לא אחראית", ראש הממשלה פרסם היום (ד') פוסט בפייסבוק שבו טען כי נתניהו משקר בכל הנוגע לבדיקות, ובכך מסכן חיי אדם. נתניהו השיב לו בטענה כי הבדיקות הללו אכן אינן מדויקות, והאשים שבנט כושל בכל הנוגע להתנהלותו ביחס לגל האומיקרון.
"אין לי דרך אחרת לומר זאת: נתניהו משקר ביודעין ומסכן חיי אדם, רק בשביל רווח פוליטי", כתב בנט בצהריים בפוסט שפרסם בפייסבוק. "הוא מרבה לשקר ובדרך כלל איני טורח להגיב, אך הפעם אם נאפשר לשקר שלו להתבסס, ישראלים עלולים לחלות, או חלילה למות".
1 צפייה בגלריה
נפתלי בנט בנימין נתניהו
נפתלי בנט בנימין נתניהו
בנט ונתניהו. התכתשות על בדיקות האנטיגן
(צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
בנט הוסיף: "בדיקות האנטיגן כבר הצילו רבבות חיי אדם ברחבי העולם מקורונה באמצעות זיהוי אנשים מידבקים ובידודם, ומניעת המשך הדבקה של אנשים שעלולים היו לחלות ואף למות. האנטיגן הוא כלי יחסית מדויק ביחס לשאלה: האם האדם הוא מידבק בעת הבדיקה. ה-PCR אכן יותר רגיש ומסוגל להשיב על השאלה: האם אתה נושא את הנגיף בעת הבדיקה (ייתכן אדם שכבר נדבק, אך עוד לא צבר מספיק עומס ויראלי להדביק. אדם כזה אכן עלול לקבל תוצאה שלילית באנטיגן ותוצאה חיובית ב-PCR)".
לדברי ראש הממשלה, "ה-PCR הוא חיוני לשימוש אצל הציבור המבוגר והפגיע, על מנת שנזהה מוקדם ככל האפשר שהאדם נושא את הנגיף ונספק לו תרופה בזמן. בישראל, כמו בכל העולם, קיבולת ה-PCR מוגבלת (אגב, אצלנו היא גבוהה מאד באופן יחסי). אם כולם, כולל צעירים, ילכו להיבדק רק ב-PCR, אנחנו נקבל תוצאות רק 6-5 ימים אחרי.
"אנטיגן? זה 50-50, עץ או פלי": הסרטון של נתניהו שהוביל למתקפה של בנט
(מתוך האינסטגרם)

"במצב זה, אותו זקן שנדבק כבר יהיה במצב קשה, ותרופת ה-Paxlovid, שחייבת להינתן בשלב מוקדם, כבר לא תעזור. לכן, מכיוון שאנו רוצים לייעד את בדיקות ה-PCR לציבור הפגיע, אנחנו מנתבים את הציבור הצעיר יותר לבדיקות האנטיגן שבהחלט מסייעות לאתר אנשים מידבקים, ולהוציא אותם מהקהילה לבידוד כדי לצמצם הידבקות".
בנט המשיך במתקפה על קודמו בתפקיד: "עלינו לקוות שנתניהו יגביל את עצמו לשקרים שאינם מסכנים חיי ישראלים. בינתיים, אל תקשיבו לפייק, וודאי אל תוותרו על בדיקות האנטיגן. הן כלי חשוב במלחמה של כולנו נגד האומיקרון".
נתניהו מסר בתגובה, בציוץ בטוויטר: "כראש ממשלה דאגתי לכל אזרחי ישראל לבדיקות קורונה PCR אמינות בחינם, בכל מקום בארץ ובלי תורי ענק. בנט שלח את אזרחי ישראל לקנות על חשבונם בדיקות קורונה ביתיות שמשרד הביטחון קבע שאינן אמינות! בנט איבד שליטה על הקורונה והפקיר את אזרחי ישראל לגורלם - 0 סיוע כלכלי ו-0 החלטות בבריאות".
אנטיגן מוסדי, ביתי או PCR: הכל על מתווה הבדיקות החדש
(צילום: חגי דקל)

הפוסט של בנט והתגובה של נתניהו מהווים כאמור המשך להתכתשות ביניהם אתמול: בנט תקף אמש בחריפות את נתניהו, אחרי שזה פרסם באינסטגרם שלו סרטון שבו הוא נראה משוחח עם יועצו טופז לוק. "שמעת שבדיקות האנטיגן הם 50-50?", אומר היועץ לנתניהו, שעונה: "מה אתה אומר, זה כמו עץ או פלי".
"אתה יודע מה טופז, בוא נבדוק אם יש לך קורונה", אומר נתניהו וזורק מטבע. התוצאה, לפי ראש הממשלה לשעבר: "חיובי. טופז, הביתה". ברקע הסרטון בן 15 השניות - הלהיט "קלאס באפס מאמץ" של נטע ברזילי וסטטיק ובן אל.