יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר בריאיון ל-ynet radio כי "נתניהו פחדן ושפן, הוא חיסל את ההרתעה הישראלית ופגע בביטחון המדינה". לדבריו, "שמעתי מחברי ליכוד ומכתבים שהוא רצה ללכת לפשרה אבל לוין, דרעי ואחרים שמו לו אולטימטום שאם יעשה זאת יתפטרו".
2 צפייה בגלריה
אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
"נתניהו פועל בניגוד לדעת גורמי הביטחון, וחולשה שכזו מזמינה פיגועים". אביגדור ליברמן
(צילום: שלו שלום)
ליברמן תקף גם את חברי הקואליציה ואמר כי "בממשלה אין צד ימני, יש צד מטורלל ופופוליסטי. ראיתי את אורית סטרוק ובן גביר מצביעים יחד עם איימון עודה ואחמד טיבי נגד החלת ריבונות על בקעת הירדן". הוא הוסיף: "לוין רוכב על גל התמיכה של כל המשיחים והמטורללים ונתניהו מפחד. נתניהו צריך לקבל את פרס נובל לשפן הכי גדול על כדור הארץ. הוא תמיד מתקפל כשמשהו מאיים עליו, לא משנה אם זה פוליטי או ביטחוני".
"גם מול חיזאללה הוא התקפל למרות שגורמי הביטחון רצו להגיב. הפיגוע במגידו זה חציית קווים אדומים", אמר יו"ר ישראל ביתנו. "איך אנחנו לא מגיבים על מחבל שחודר לשטח ישראל עם המון אמצעי לחימה ומבצע פיגוע. נתניהו פעל בניגוד לדעת גורמי הביטחון גם בנושא הצנזורה וגם בחוסר התגובה. לצערי חולשה מזמינה פיגועים אז ייתכן ויהיו עוד".
2 צפייה בגלריה
ליברמן האשים את נתניהו: "צנזורה צבאית מתוך שיקולים פוליטיים"
ליברמן האשים את נתניהו: "צנזורה צבאית מתוך שיקולים פוליטיים"
ליברמן האשים את נתניהו: "צנזורה צבאית מתוך שיקולים פוליטיים"
(צילום: רויטרס)
ליברמן התייחס לאיפול שהיה על הפיגוע במגידו, ואמר כי "לא זוכר דבר כזה של צנזורה צבאית מתוך שיקולים פוליטיים, בניגוד לעמדת צה"ל וגורמי ביטחון נוספים. איראן, חמאס ואחרים קולטים היטב את ממצאי התקרית הזאת, וגם פה נתניהו התנהל כמו פחדן". הוא הוסיף כי "יש פה הפגנת חולשה שפוגעת ביכולת ההרתעה ומזמינה פרובוקציות והתגרויות נוספות. נתניהו לוקח את המדינה לפירוק ויוצר כאוס מוחלט".
ליברמן אמר כי הוא מעריך את מאמצי נשיא המדינה יצחק הרצוג להשיג מתווה בנושא המהפכה המשפטית, לאחר הצעתו לפשרה שהוצגה אמש, ואמר כי "הנשיא עובד לילות כימים על מנת להשיג הסכמות ולהביא משהו עם שכל והיגיון שיהווה בסיס לתחילת הידברות. ואכן זה בסיס מצוין להידברות, וברור לנו שבסוף התהליך חייב להיות חוקה בישראל".