1 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ומשפחתו
נפתלי בנט ומשפחתו
"לא כל החלטה שלנו היא מושלמת". נפתלי בנט ומשפחתו
(צילום: אריאל זנדברג, תקשורת רוה"מ )
ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום בצהריים (שישי) לנסיעת משפחתו לחו"ל - אחרי שהמליץ לישראלים לא לטוס כרגע בעקבות החשש מהתפרצות זן האומיקרון: "אני פתוח לביקורת, ובמקרה הזה אני גם מקבל אותה", אמר. "לא כל ביקורת היא מתקפה אישית, ולא כל החלטה שלנו היא מושלמת".
בנט הוסיף: "חשוב לי שתדעו משהו על גילת - היא האדם המקסים וטוב הלב ביותר שאני מכיר, וכמו הורים רבים, יש לה, לשנינו, רצון לשמח ולהקל על ילדינו ככל שניתן, בפרט לאור שנה לא פשוטה שבה חייהם התהפכו לגמרי. ובכלל, גילת היא אישה שיודעת איך לנהל את עצמה ואת המשפחה שלנו".
לדבריו, "כפי שראיתם התנהלנו בנושא זה בשקיפות מוחלטת, הודענו ביוזמתנו על הנסיעה וכל הכללים שחלים על כל משפחה אחרת, יחולו גם על בני משפחתי. מהשדה - לבידוד".
בנט בשבוע שעבר: "לא ממליץ כרגע לטוס לחו"ל"
(צילום: לע"מ)

ביום שישי שעבר אמר בנט כי אנחנו "בפתחו של מצב חירום", וקרא לישראלים לא לטוס כרגע לחו"ל. עם זאת, שלשום נמסר מטעמו כי אשתו גילת וילדיו ימריאו לחופשה בת כמה ימים בחו"ל.
לפי ההודעה מלשכתו, החופשה של משפחת בנט - ללא ראש הממשלה - תוכננה מבעוד מועד, אך בוטלה נוכח ההחלטה להגדיר את מדינת היעד כמדינה אדומה. ל-ynet נודע כי מדובר במאוריציוס, אי בדרום מערב האוקיינוס ההודי. לפי ההודעה, "לאחר החלטת קבינט הקורונה להשאיר את השמיים פתוחים לתנועת ישראלים שונה יעד החופשה, בהתאם להנחיות המעודכנות. משפחת בנט תפעל כמובן על פי כל ההנחיות והכללים החלים על אזרחי ישראל".
כבר ביום שישי, ולאחר מכן ביום ראשון, רמז ראש הממשלה על התוכניות של משפחתו - שנאלצו להשתנות. בנאום שבו קרא לישראלים לא לטוס אמר כי "זה הגיע בעיתוי מורכב, ערב חופשת החנוכה, כשהילדים מחוץ לבית הספר, רובם עוד לא מחוסנים, וחלקנו - אגב גם משפחתי שלי - מתכננים פעילויות חנוכה עם הילדים, אירועים, בילויים וגם נסיעות לחו"ל". יומיים אחר כך, בפתח ישיבת הממשלה, אמר כי "אנחנו מבצעים הערכת מצב בכל יום מחדש, מעריכים בכל יום את גודל וסוג האיום, ומתאימים לכך את הצעדים וההגבלות. עכשיו צריך להדק בגבולות, כדי לשמור על מדינת ישראל פתוחה מבפנים. אני מבין שאולי צריך לשנות את יעד החופשה ולהיכנס לבידוד כשחוזרים, זה קורה גם אצלי במשפחה".
בנאום ביום שישי שעבר הזכיר בנט ראשון את מאוריציוס, המדינה שאליה בסופו של דבר אשתו וילדיו לא יטוסו. "במוצאי שבת יתכנס קבינט הקורונה, עד אז ובאופן מיידי כל מדינות אפריקה - כולל מאוריציוס, סיישל ומדגסקר - ולמעט מדינות צפון אפריקה, מוגדרות מרגע זה כמדינות אדומות. ישראלים שחוזרים ממדינות אלה ישהו בבידוק הדוק במיוחד, תהיה אכיפה מוגברת על הבידודים האלה", אמר אז.
בתגובה לסערה שנגרמה אמר בנט ביום רביעי כי "משפחתי כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הווריאנט ובאילו מדינות הוא מפושט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים. משפחתי הייתה אמורה לנסוע לנופש במהלך חופשת חנוכה במדינה שהתבררה כאדומה. הנופש בוטל מיד, ולאחר שהתבררו הכללים החדשים, הם הזמינו נופש למדינה שמותר לצאת אליה. כולם יוצאים על פי כל ההגבלות וכמובן ישהו בבידוד כנדרש.
"אם הייתי חושב שהמצב מצריך סגירה הרמטית של השמיים - היינו עושים זאת", הוסיף. "אולם מצב התחלואה המשופר של ישראל, היכולות שלנו בריצוף והתגובה המהירה בבדיקות ה-PCR, כל אלה מאפשרים לנו, בשלב הזה, להמשיך את החיים במינימום הפרעה, ולהתנהל מתוך איזונים נכונים על המגבלות, שכוללות בידוד ובדיקה נוספת בחזרה".