1 צפייה בגלריה
כוכב רשת. גיא רופא
כוכב רשת. גיא רופא
כוכב רשת. גיא רופא
הגינקולוג גיא רופא, שנגדו פורסמו עשרות עדויות ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", נעצר אתמול (שני) בחשד לאונס, מעשים מגונים והטרדה מינית בשלוש מטופלות.
מהמשטרה נמסר: "המשטרה פתחה בחקירה לפני כשבוע, עם קבלת תלונות משלוש נשים בשנות ה-20 לחייהן, על אונס, מעשים מגונים והטרדה מינית מצד רופא במהלך טיפול בהן. בתוך כך, שוטרי תחנת חיפה, עצרו את החשוד, תושב העיר בן 44, בחשד לביצוע המעשים. בהתאם להתפתחות החקירה וממצאיה תחליט המשטרה אם לבקש להאריך את מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בחיפה".

בתחילת השבוע, בעקבות התלונות שהגישו שלוש המטופלות במשטרה, הודיע רופא על הפסקת עבודתו. "שלום, בשל נסיבות אישיות נאלץ להפסיק מתן שירותי רפואה", נכתב בהודעה שנשלחה, ובה לא הובהר אם מדובר בהפסקה זמנית או קבועה. "צר לי על עוגמת הנפש הנגרמת לכן מכך. אשתדל לתת מענה במייל כמיטב יכולתי. בברכה, ד"ר גיא רופא". ל-ynet מסר בתגובה כי "כפי שמסרתי היום למטופלות, בפרק הזמן הקרוב לא אספק שירותי רפואה".
הנשים שהעידו נגד רופא, שהפך לכוכב רשת, סיפרו על דפוסי פעולה כמעט זהים: הודעות טקסט מטרידות ופניות בעלות תוכן מיני ברשתות החברתיות, לצד מעשים פסולים - בלשון המעטה - במהלך הבדיקות הרפואיות עצמן. נגד רופא הוגשו גם שמונה תלונות במשרד הבריאות, ובאחת מהן אותה טענה לאונס. הוא מכחיש מכל וכל את הטענות הללו והגדיר אותן כהוצאת לשון הרע.
האישה שהגיעה ביום שבת לתחנת המשטרה להתלונן נגדו היא אביגיל, שם בדוי, שהייתה גם מבין אלו שדיווחו עליו למשרד הבריאות. את עדותה סיפקה כבר בשבוע שעבר בריאיון לאולפן ynet. "אני מרגישה תחושת הקלה מטורפת", אמרה אחרי הגשת התלונה. "מאוד פחדתי מהרגע הזה של הגשת התלונה, לא ידעתי למה לצפות ומה יהיה. הכנתי את עצמי לגרוע מכל, אבל הופתעתי לטובה. קיבלתי יחס מאוד מכבד ולא חודרני. אני שמחה ממש שעשיתי את זה ואני מקווה שהמשטרה אכן תמלא את תפקידה ותפעל בכל הדרכים האפשריות כדי למצות איתו את הדין ולעצור אותו מלהמשיך לפגוע בבנות נוספות".
"אני מקווה שבנות שנפגעו יצליחו לאסוף את הכוחות שלהן ויגישו תלונה במשרד הבריאות - אפשר גם באנונימיות - וגם במשטרה. אני מייעצת מכל לבי לעבור את התהליך הזה עם הגופים המקצועיים הרלוונטיים. אנחנו צריכות להבין שהבושה היא לא שלנו, אני לא מתביישת יותר, זה פשוט לא קשור אליי".
כמו נשים נוספות שהעידו על התנהלותו של רופא, גם אביגיל סיפרה כי קיבלה ממנו בהמשך הודעות מטרידות, ובסופו של דבר היא חסמה אותו. "הוא התקשר אליי ולא הייתי עונה לו. הוא היה שולח לי הודעות של 'הכול בסדר? מה שלומך? למה את לא עונה? בואי נדבר'. הוא היה מתקשר כמה וכמה פעמים ולא הייתי עונה. הייתי מוחקת את היומן שיחות ואת ההודעות בווטסאפ רק כדי שזה לא יהיה לי מול הפנים וכדי שלא אזכור את זה. ידעתי שקרה משהו שהיה לי לא נעים ומגעיל, אבל כל כך רציתי לשכוח שפשוט לא זכרתי מה היה - אבל ידעתי שאני שונאת אותו".
פורסם לראשונה: 23:00, 03.01.22