3 צפייה בגלריה
נרצח נהריה קטטה יואל להנגהל תלמיד ישיבה
נרצח נהריה קטטה יואל להנגהל תלמיד ישיבה
השוטרים נאשמים בשיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים. להנגהל
המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד השוטרים חיים גבאי, שי כהן ויצחק בן שעיה, בגין שיבוש חקירת רצח יואל להנגהל לפני כשלושה חודשים בקריית שמונה, כל אחד על פי חלקו. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של שיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים.
על פי כתב האישום, שוטרים הוזעקו לרחוב כיכר צה"ל בקריית שמונה בעקבות קטטה. גבאי הגיע למקום עם שוטר נוסף ומתנדב. לאחר בירור האירוע ומשסברו שהאירוע הסתיים, עזבו את המקום וחזרו זמן קצר לאחר מכן עקב דיווח נוסף על קטטה, שבמהלכה נדקר למוות להנגהל.
3 צפייה בגלריה
ליעד אדרי, הנאשם ברצח יואל להנגהל בדיון בבית המשפט
ליעד אדרי, הנאשם ברצח יואל להנגהל בדיון בבית המשפט
באחת השיחות אמר גבאי לאדרי שהוא "יכול להיות רגוע". החשוד ברצח בבית המשפט
(צילום: שרון צור)
במהלך חקירת אירוע הדקירה שוחח גבאי עם הנאשם ברצח, ליעד אדרי, שלהם היכרות מוקדמת, מספר פעמים, בין היתר, בזירת האירוע ובטלפון. בשיחות סיפר אדרי לגבאי כי היה מעורב בקטטה וביקש ממנו לקבל מידע בדבר מצבו הרפואי של המנוח ובדבר פעולות חקירת המשטרה.
גבאי עדכן את אדרי בדבר מצבו של המנוח, בדבר התקדמות חקירת המשטרה והמליץ לו לשכור שירותי עו"ד. כמו כן, באחת השיחות הנוספות אמר גבאי לאדרי שהוא "יכול להיות רגוע". בבוקר למחרת אמו של אדרי התקשרה לגבאי והוא המליץ גם לה לשכור עבור בנה עו"ד בגלל שזהותו ידועה למשטרה, זאת למרות שידע כי מעורבותו של אדרי אינה ידועה למשטרה בשלב זה.
3 צפייה בגלריה
הקטטה בקריית שמונה בה נהרג יואל להנגהל
הקטטה בקריית שמונה בה נהרג יואל להנגהל
הקטטה שהובילה לרצח
רק אחרי שנודע למשטרה, מגורם אחר, על מעורבותו האפשרית של אדרי בדקירה הוא הפך לחשוד. למרות מעורבותו של אדרי בקטטה והחשד כי הוא היה מעורב בדקירה, מצבו הנפשי והשאלות ששאל, נמנע גבאי, במודע ובמכוון, מלמסור את המידע למפקדיו ולצוות חקירת הרצח.
על פי אישום נוסף, לזירת הרצח הגיעו גם כהן ובן שעיה. טרם הגעתם לקחו גבאי ומתנדב נוסף קסדה מוכתמת בדם מהזירה והכניסו אותה לניידת המשטרה כדי לשמר אותה כמוצג. כהן ובן שעיה החליטו להשיב את הקסדה למקום באופן שיסתיר את דבר הזזתה מהמקום וכן את דבר החזרתה. בהוראתם החזיר גבאי את הקסדה אך למקום שונה מהמקום שממנו נאספה. בנוסף, הנאשמים נמנעו אף הם מלתעד את הזזת הקסדה והחזרתה ולא עדכנו את מתעד זירת האירוע מטעם המז"פ בעניין.
ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בהתנהלות חריגה, שכן מצופה מכל שוטר לפעול במקצועיות ובהתאם לנהלים וערכי הארגון. עם הגשת כתב האישום נגד השוטרים, וקבלת החומרים בעניינם, תישקל נקיטת צעדים מתאימים כנגדם".