יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, העיד היום (א') דרך הזום בבית משפט השלום בירושלים - שם דנו בבקשתו למתן צו הרחקה נגד הפעילה החברתית נאוה רוזיליו. לטענת נתניהו, רוזיליו מפיצה תמונות שלו ו"בולשת" אחריו בזמן שהותו במיאמי.
2 צפייה בגלריה
 יאיר נתניהו בדיון בביהמ"ש השלום כפ"ס
 יאיר נתניהו בדיון בביהמ"ש השלום כפ"ס
יאיר נתניהו
(צילום: יאיר שגיא)
"אני לא בטוויטר (כיום X), אנשים שולחים לי צילומי מסך של הפרסומים שלה", טען בנו של ראש הממשלה. השופטת מוריה צ'רקה שאלה את נתניהו כיצד הפרסומים ברשתות מטרידים אותו - והוא השיב: "השאלה לא אם אני רואה את הפרסומים, אלא אם החמאסניקים או האיראנים שלא אוהבים את ישראל, במיוחד עכשיו, רואים".
לטענתו, "אם הם יכולים לראות את המיקום המדויק שלי בזמן אמת, יש הרבה איומים עליי ברשתות החברתיות מצד איסלאמיסטים".
סנגורו של נתניהו הבן, עו"ד אריאל חורי נזרי, אמר במהלך הדיון: "אנחנו יודעים שהיא מקור ההפצה ושהיא זו שעושה את המעקב ואיסוף המידע. היא מגדירה עצמה כרודפת פוליטיקאים". מאחר שרוזיליו לא התייצבה לדיון, נקבע דיון נוסף שיתקיים במעמד שני הצדדים ביום רביעי.
נתניהו הבן, בן 32, עזב את הארץ לפני כשנה - כמה ימים אחרי הלילה שבו אביו, ראש הממשלה, הודיע על החלטתו לפטר את שר הביטחון יואב גלנט בצעד שהוביל למחאת ענק - ובסופו של דבר לא התממש, לאחר שנתניהו חזר בו. בתחילה שהה יאיר נתניהו בפורטו ריקו, ובהמשך עבר להתגורר במיאמי. בחודש נובמבר האחרון הגיע לביקור קצר בישראל.
2 צפייה בגלריה
פפראצי יאיר נתניהו במיאמי
פפראצי יאיר נתניהו במיאמי
יאיר נתניהו במיאמי
(צילום: נשמות טובות )
בחודש שעבר פרסם ה"דיילי מייל" הבריטי תמונות של יאיר מבלה על מרפסת בדירת היוקרה שבה הוא שוהה בפלורידה, שעלות שכירתה מוערכת, על פי העיתון, ב-5,000 דולר לחודש. בכתבה נמתחה ביקורת חריפה על בנו של ראש הממשלה, שנהנה, לדברי העיתון, מאורח חיים יוקרתי בארה"ב, בזמן שבישראל מתחוללת מלחמה קשה.
עוד נטען כי הוא נהנה מאבטחה צמודה של שני מאבטחי שב"כ שמתלווים אליו "כשהוא הולך לחדר הכושר, לבריכה, ובכל פעם שהוא עוזב את קומת הדירה שלו". עוד צוין כי נתניהו לא עובד ולא יכול להשיג עבודה מכיוון שאינו אזרח אמריקני, ובמקום זאת הוא "נשאר ער עד מאוחר כדי לפרסם ברשתות החברתיות פוסטים בעד אבא שלו ולריב עם יריביו הפוליטיים".
יאיר נתניהו אף פנה לאחרונה לקונסוליה הכללית של ישראל במיאמי וביקש להיקלט כעובד בקונסוליה בסטטוס עובד אית"ן (אזרח ישראלי תומך נציגות) בכל תפקיד שיידרש. הפנייה שלו הייתה אישית, והוא לא ציין בה באיזה תפקיד הוא מעוניין לעבוד - אך יש להניח שיבקש להשתלב בעבודת ההסברה. לנתניהו יש דרכון דיפלומטי, אך זה אינו מאפשר שהייה בלתי מוגבלת בארה"ב. על פי הערכות של גורמים יודעי דבר, ספק אם הבקשה תיענה בחיוב.